Hotovost, Bankovní převod

Krizová intervence

Partnerská psychoterapie • 1 000 Kč

Přijímám: dospělí, děti od 9 let

Způsoby platby: Bankovní převod

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Setkávám se s Vámi pravidelně na Vinohradech v Praze a v Nymburce (oba kalendáře naleznete níže) Práce je mým koníčkem, přestože v oblasti péče o psy...

• Krize ve vztahu

• psychoterapie
  • adiktolog

Znalost jazyků

Čeština, Ruština

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Nejčastěji hledané služby

Telefonická konzultace 15minut

130 Kč

130 Kč

Umístění: Psycholog Praha a Manželská poradna

Špatná zkušenost. Paní Štěpánková si při našem prvním setkání načmárala nějáke nesouvislé, nečitelné poznámky, které mi pak na konci sezení dala. Při druhém sezení si samozřejmě nepamatovala, co jsme probíraly. Ukončit sezení s novým pacientem tak, abych mu šáhla na hlavu/rozčepířila vlasy jako malému děcku je neslýchané... obvzlášt když pacient naznačil, že má problém s fyzickým kontaktem.
Pokus o meditaci a dostání se do mého podvědomí rušil její vibrující mobil a nepřítomný hlas. Neuklizený stůl uprostřed ordinace (čaj, svačina, papíry) dával dojem, že jsem u někoho neznámého v bytě.

Po této zkušenosti jsem definitivně ztratila zájem vyhledat jakoukoliv ,,odbornou" pomoc.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Když člověk nemá dost vůle, aby ji zaměřil do svého nitra a nechá se rozptylovat nepodstatnými detaily ve vnějším světě, tak pravděpodobnost, že nalezne řešení své situace, je velmi malá. Řešení leží uvnitř - nikoliv vně.

Názor přidán dne 23.05.17 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Byla jsem velice ze sezení zklamaná. Přišla jsem s problémem úzkosti. Během mého vyprávění paní Štěpánkové neustále vibroval telefon, což na mě nepůsobilo profesionálně a rozrušovalo mě to s vyprávěním mých problémů. Poté dokonce telefon vzala a já poslouchala, jak si s někým dalším domlouvá schůzku. Byla jsem ze svých starostí velice rozrušena a čekala jsem pochopení a soustředěnost. Poté se paní Štěpánková pokoušela o mé uvolnění, bohužel ani zde se nezadařilo. Naopak se mi chtělo ze své svízelné situace ještě více plakat. Nakonec mi bylo doporučeno, ať si tedy vyhledám jiného psychologa. Což také hodlám udělat.
Za peníze alespoň očekávám, že se mi člověk bude věnovat. A neustálé vibrování telefonu mě rozrušovalo a působilo to na mě pocitem nezájmu o pacienta :( Jediné pozitivní, co jsem si odesla bylo: "Všechno bude dobrý." Jenže když vás ovládají úzkostlivé ataky, bohužel tohle nestačí.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Práce s úzkostí u klienta, který je ve vnitřní tenzi mnoho let dvacetčtyři hodin denně je vskutku náročná. To není stížnost, jen konstatování faktu. Racionální techniky v takovém případě uvolnění a řešení mnoho nenesou. Cesta je vskutku skrze uvolnění a cestu k uvolnění je třeba hledat. Zodpovědný je i klient sám za sebe a svou cestu, Pomocníkem může být i medikace. Věřím, že paní Markéta svou cestu najde. Její nedůvěru jsem vnímala, proto jsem ji doporučila, aby v hledání nepřestala třeba i jinde.
Telefony neberu, vibrace odmítám. Ve výjimečném případě požádám klienta o svolení a omluvím se... Bohužel svolení a přijetí omluvy bylo falešné.
Nezájem? Fakt ne... když se řešení nedaří nalézt, samotnou mne to mrzí, ale i to se bohužel stane (to leckdy předávám kontakty na místa, kde mohou člověku pomoci zase jinak...)

Bohužel nemůžu napsat dobré hodnocení.
Říct na to, že mi před čtvrt rokem tragicky zahynul otec "stalo se" a divit se, že jsem se s tím ještě nesmířila, je od psychoterapeutky fakt mazec.
Setkání nebylo absolutně přínosné, prostředí nepříjemné.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Mrzí mne, že jste vnímala moji reakci jako nepochopení. Samozřejmě, že nečekaná smrt otce vás zasáhla. Vyjadřovala jsem, že je třeba se se stavem smířit. Přeji vše dobré.
Pro ostatní čtenáře: Petra mne navštívila v konzultovně, která odpovídá zveřejněným fotografím.

Názor přidán dne 17.08.13 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Až nyní jsem se dostala k hodnocení R. Štěpánkové.Plně souhlasím s názorem Petry H,s vybíjením vzteku a názornou ukázkou na plyšákovi mám vlastní zkušenost.Ničím mi toto setkání nebylo přínosné,spíše naopak.Můj problém to naopak ještě víc prohloubilo.Jako člověk ano,jako psycholog ne.

21 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Proběhla 2 rande. Vypadalo to,že jsme si padli do oka. Napsal mě,že mě má svým způsobem rád a pak se na 4 dny odmlčel. První jsem se musela ozvat já,pak opět reagoval. Je takové chování normální? Nevím co jsi mám o něm myslet. Zda to myslí vážně a jak přistupovat k takovému muži. /je nám oběma 38/. Děkuji za radu.

Milá neznámá, to je téma, které nás baví a každý to vnímáme po svém. A pak se na něco psycholgů ptejte, že ;) . Doporučuji knihu Mars a Venuše si spolu začínají. Každopádně doporučuji citově být zdrženlivá, souhlasím s p.Forstem, že v tuto chvíli není nažhavený a pokud budete chtít jeho vyjádření ted, spíše uteče.Je třeba nechat muže jeho tempu a vnímat jeho iniciativu. Já bych hned nenastoupila s dotazem: "jak to vidíš?" Mohou být různé začátky - může to jít přes kamarádský vztah... v tom bych viděla potenciál - úskalí internetového seznamování je právě to, že lidé často čekají lásku na první pohled, snadno vylučují, ale v přirozeném seznamování funguje velmi často princip obeznámenosti. Držím palce.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

• Dobrý den. V poslední době zažívám v práci velkou koncentraci stresu přibližně 3x týdně. Jedná se o rychlé pracovní tempo jednoduchých mechanických úkonů. Toto období ještě chvíli potrvá. Zajímá mě jestli se to může nějak projevit na fungování mozku, inteligenci.

Hezký den,
    dlouhodobý stres produkuje glukokortikoidy. Jejich škodlivost je prokázána např. ničí náš hipokampus, což souvisí s depresí i pamětí i snižuje kognici.
    Řešení je, přivést tělo i duši do stavu, že nebude situaci vnímat jako ohrožující... (pocit ohrožení je spouštěč stresové reakce organismu)
    V té věci mohu samozřejmě pomoci.
    Držím palce.

• Krize ve vztahu