Zobrazit ostatní profily internistů v okolí

Sl. Němčíkovou jsem před lety poznal sice v jiném vztahu než lékař-pacient, ale vzhledem k tomu, že ji medicína skutečně baví a jejímu charismatu, věřím, že už její přítomnost musí mít na pacienty blahodárný vliv :)

8 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den. Již několik dní mě bolí spodní část břicha (přesně lokalizovat nedovedu) tupou bolestí která je občas silnější a občas slabší. Po jídle či v noci bolest přechází až do silné bodavé. Měla jsem i řidší stolici nazelenalé barvy ale to už ustalo. Obvodní lékař mě poslal domů že mám jen podrážděný žaludek a ať si dám dietu aniž by se na mě podíval. Bolest se mi ale zdá pořád horší. Může to být jen ten žaludek a uklidní se to nebo to může být něco jiného? Děkuji.

Dobry den, bez podrobnejsiho vysetreni se nelze vyjadrit. Navstivte nemocnici, nejlepe s bolesti bricha chirurgickou ambulanci,nebo pokud v nemocnici mate, tak urgentni prijem, kde Vam odeberou krev a doplni potrebna vysetreni k ozrejmeni diagnosy. A nutne je to zvlaste pokud se Vam potize zhorsuji.

MUDr. Petra Němčíková

• Bolí mně 2 týdny pod levým žebrem, mírně oteklé. Domnívám se. že je to slezina. Co mám s tím dělat, aby přestalo bolet resp. uzdravilo se. Děkuji za odpověď.

Dobry den, je potreba doplnit dalsi vysetreni o jaky problem se jedna. Anamneza, fyzikalni vysetreni, odber krve vcetne krevniho obrazu a ultrazvuk bricha - ktery bud prokaze nebo vylouci zvetsenou slezinu .... event.upozorni na jiny problem.

MUDr. Petra Němčíková