Zprávy

Mgr. Petra Jonášová
    Benešova 610, Kutná Hora

V případě zájmu o psychoterapii mě kontaktujte přes vyplnění kontaktního formuláře na mém webu: https://www.terapie-osobniho-rozvoje.cz/kontakt/

• Adresy (2)

Terapeutické poradenství

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
    Hotovost

Přijímám: dospělí, děti od 5 let
    Hotovost

Jmenuji se Petra Jonášová, pracuji jako psychoterapeut v daseinsanalytickém směru.
    Hlavní technika, kterou používám, je vytvoření terapeutické...

• Poruchy v mezilidských vztazích
    • Vztahová krize
    • Nízké sebevědomí

Ukončené školy

• Pražská vysoká škola psychosociálních studií (Bc.)
    • Pražská vysoká škola psychosociálních studií (Mgr.)
    • Vyšší odborná zdravotnická škola Hradec Králové (DiS.)

• psychoterapie
    • psychosomatika

Fotografie

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Nejčastěji hledané služby

Ostatní služby

Terapeutické poradenství

Umístění: Terapeutická poradna Individuální psychoterapie (50 minut)

Perfektní terapeutická péče, paní magistra je velmi milá, vstřícná, empatická, rozhodně doporučuji:)

Umístění: jiné místo Jiný

Využil jsem online konzultací a doporučuji. Přicházel jsem s problémem a odcházím spokojený a s dobrým pocitem. Výsledek sezení předčil moje očekávání. Moc děkuji.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Petra Jonašova ve velice milá,empirická.Po nehodě,když dceru srazilo auto jsme nedokázali pomoci.Přišli od dcery výčitky,zloba a nálady byli čím dal horší.Nejvíce si svůj hněv obrácela ke mě a ke své o rok starší sestře..Po doporučení Petry jsme se objednali u Petry.Báli jsme se toho,protože jsme si mysleli,že se neotevře,ale Petra to dokázala..Chtela bych ji moc poděkovat,ikdyz slovo DĚKUJEME není tak dost silné jako to,že nám vrátila dceru zpět k radosti,smíchu..Je úžasná a všem doporučuji.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

U Petry jsem hledala pomoc v náročném období, kdy jsem řešila především komplikovaný vztah s matkou a také vyrovnání se s výraznými změnami hned v několika oblastech života. Terapie mi přinesla zásadní změnu pohledu, která vedla k uvolnění a zlepšení vztahů, k vymizení úzkostí a v neposlední řadě k laskavějšímu přístupu ve vztahu sama k sobě. Jsem moc vděčná, že jsem se k Petře dostala. V minulosti jsem vyzkoušela i jiného terapeuta, který nebyl “kompatibilní”. Petra je milá a empatická, také cením to, že je na sezení vždy připravená a pamatuje si detaily z předchozích rozhovorů. Ordinace v Praze je taktéž příjemná, navíc v dopravně dobře dostupné lokalitě. Doporučuji všem, kdo v rámci terapie hledá reálné zlepšení situace, ale také lidský přístup, porozumění a podporu.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Paní Petra je velice milá a empatická. Pomohla mi vyrovnat se s těžkým rozchodem a naučit se nastavovat hranice. Vřele doporučuji a moc jí děkuji.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Petra Jonášová mi pomáhá neskutečně dost. Měnil jsem terapiie už mnohokrát protože jsem cítil velkou nesneshu a ne spolupráci s něma. S Petrou Jonášovou jsem doslova spokojenej, snaží jse vás pochopit a fakt vám pomoct, jde vidět že jí na tom hodně záleží a dělá ten proces léčby o dost příjemnější. Jsem moc vděčnej že jsem se k ní dostal!

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

K Petře chodil můj 11lety syn, pomohla mu vysvětlit rodinou situaci tak, že se přestal trápit. Hodně se otevřel a je výrazně spokojenější.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Na terapie k paní Jonášové jsem začala chodit po dlouhé době rozvah. Jsem introvertní povahy a takhle se otevřít a upřímně sdílet své problémy s někým neznámým, bylo pro mě před rokem nepředstavitelné. Po necelých 12 měsících pravidelných terapií se toho pro mě hodně změnilo. Dostala jsem se k terapii kvůli úzkostem a depresi. Chtěla jsem se obojího zbavit, ale bála jsem se, že mi terapie nepomůže, nebo že budu dlouho hledat terapeuta, který mi tzv. sedne. Nic z toho se naštěstí nestalo. Paní Jonášová mi byla velice sympatická a příjemná. Plně se na mě soustředila a snažila se už od začátku vytvořit během terapií příjemnou, klidnou atmosféru, chovala se ke mně vždy jemně a s respektem. Během sezení jsem se soustředily nejen na úzkostné pocity a myšlenky a depresi, ale i na další věci, které jsem se o sobě postupně dozvěděla. Zabývaly jsme se i problémy ve vztahu, intruzivními myšlenkami, motivací ke studiu, mezilidskými vztahy, vlivem médií a stereotypů ve společnosti a spoustou dalších důležitých témat. Paní Jonášová mne vždy ponoukala k tomu, abych se prvně sama sebe ptala, jak se cítím a proč se tak cítím. Velice jemně mě tak vedla k hluboké sebereflexi, kterou dnes zvládám i sama. Rozumím tomu, jak se chovají mé úzkosti, proč přicházejí a jak s nimi pracovat. Odhalila jsem spoustu svých behaviorálních vzorců, které by mě dřív ani nenapadly a vidím teď, co všechno v mém životě ovlivňují. Umím s nimi lépe pracovat a odhalit je. Vždy jsem se paní Jonášové ráda svěřila a na terapie jsem se těšila. Paní Jonášová je velice empatická a silná žena a moc si její pomoci vážím. Otevřela mi nové cesty k tomu, jak se na věci, situace a lidi v životě dívat. Takovým způsobem, abych k tomu došla sama. Nedělala práci za mne, jen mě vedla a pomáhala mi. Přispěla slovy, která by mne samotnou nenapadla. Na sezení s ní jsem se těšila a ráda jsem se jí svěřila s tím, co mě tížilo, ale i s něčím co mi naopak pomohlo nebo otevřelo oči. Vždy když jsem na něco zásadního přišla, těšila jsem se, až o tom s ní pohovořím a když jsem něčemu nerozuměla, snažila se mi to vždy vysvětlit, pochopit můj úhel pohledu. Častokrát užívala metafory, referovala občasně na knihy či filmy, které používala jako příklady (a poté jsme se o nich mohly společně bavit). Naprosto vždy pozorně naslouchala všemu, co jsem chtěla říct. Terapie se pro mne staly něčím, na co jsem se pravidelně těšila a odcházela jsem po nich motivovaná a s čistou hlavou. Nebylo to samozřejmě vždy, záleželo na tom, jak jsem se sama cítila a v jakém prostředí jsem v tu dobu byla, ale vždy pro mě tato sezení byla důležitá a paní Jonášová se mi snažila pokaždé pomoci. Problémy, se kterými jsem na terapii přišla, nezmizí jen tak samy a musíte na nich (na sobě) dlouhodobě pracovat, ale po roce terapií je vidím jinak, méně zkresleně a mám motivaci na sobě pracovat. Terapie není něco, do čeho Vás může někdo nutit, musíte to chtít sami, a terapeut je ten, kdo Vám v tom pomůže, kdo vysvětlí, objasní, podpoří. Toto všechno paní Jonášová pro mě splnila a s radostí bych ji doporučila všem, kteří o terapii přemýšlí.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Paní Jonášová mi pomohla se vyrovnat s těžkou rodinnou situací. Situaci jsem viděla i z jiného úhlům který mi velmi pomohl.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Pani Jonášová mi pomohla nájít souvis mezi komplikacemi v přítomnosti a "démonmi" minulosti. Přiměla mně přemýšlet a mít odvahu. Líbil se mi jeji jemný, lidský a empatický přístup, vďaka kterému jsem neměla problém se před ni otevřit. Moc ji za to děkuji!

Hlavní technika, kterou používám, je vytvoření terapeutické...

• Poruchy v mezilidských vztazích
    • Vztahová krize
    • Nízké sebevědomí

Ukončené školy

• Pražská vysoká škola psychosociálních studií (Bc.)
    • Pražská vysoká škola psychosociálních studií (Mgr.)
    • Vyšší odborná zdravotnická škola Hradec Králové (DiS.)

• psychoterapie
    • psychosomatika

Stáže

• Tvarová terapie u dětí (Doc. PhDr. Karel Balcar, CSc.)
    • Transakční analýza (PhDr. J. Libra)
    • Poruchy osobnosti a kognitivně – behaviorální terapie (Mgr. Katarína Durecová)

Certifikáty

Fotografie