Zprávy

Přijímám: dospělí, děti od 5 let
Hotovost

Přijímám: dospělí, děti od 5 let
Hotovost, Bankovní převod

Jmenuji se Petra Jonášová, pracuji jako psychoterapeut v daseinsanalytickém směru. Hlavní technika, kterou používám, je vytvoření terapeutického vzt...

• Poruchy v mezilidských vztazích
  • Vztahová krize
  • Nízké sebevědomí

Ukončené školy

• Pražská vysoká škola psychosociálních studií (Bc.)
  • Pražská vysoká škola psychosociálních studií (Mgr.)
  • Vyšší odborná zdravotnická škola Hradec Králové (DiS.)

• psychoterapie
  • psychosomatika

Fotografie

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

800 Kč

800 Kč

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

K Petře chodil můj 11lety syn, pomohla mu vysvětlit rodinou situaci tak, že se přestal trápit. Hodně se otevřel a je výrazně spokojenější.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Na terapie k paní Jonášové jsem začala chodit po dlouhé době rozvah. Jsem introvertní povahy a takhle se otevřít a upřímně sdílet své problémy s někým neznámým, bylo pro mě před rokem nepředstavitelné. Po necelých 12 měsících pravidelných terapií se toho pro mě hodně změnilo. Dostala jsem se k terapii kvůli úzkostem a depresi. Chtěla jsem se obojího zbavit, ale bála jsem se, že mi terapie nepomůže, nebo že budu dlouho hledat terapeuta, který mi tzv. sedne. Nic z toho se naštěstí nestalo. Paní Jonášová mi byla velice sympatická a příjemná. Plně se na mě soustředila a snažila se už od začátku vytvořit během terapií příjemnou, klidnou atmosféru, chovala se ke mně vždy jemně a s respektem. Během sezení jsem se soustředily nejen na úzkostné pocity a myšlenky a depresi, ale i na další věci, které jsem se o sobě postupně dozvěděla. Zabývaly jsme se i problémy ve vztahu, intruzivními myšlenkami, motivací ke studiu, mezilidskými vztahy, vlivem médií a stereotypů ve společnosti a spoustou dalších důležitých témat. Paní Jonášová mne vždy ponoukala k tomu, abych se prvně sama sebe ptala, jak se cítím a proč se tak cítím. Velice jemně mě tak vedla k hluboké sebereflexi, kterou dnes zvládám i sama. Rozumím tomu, jak se chovají mé úzkosti, proč přicházejí a jak s nimi pracovat. Odhalila jsem spoustu svých behaviorálních vzorců, které by mě dřív ani nenapadly a vidím teď, co všechno v mém životě ovlivňují. Umím s nimi lépe pracovat a odhalit je. Vždy jsem se paní Jonášové ráda svěřila a na terapie jsem se těšila. Paní Jonášová je velice empatická a silná žena a moc si její pomoci vážím. Otevřela mi nové cesty k tomu, jak se na věci, situace a lidi v životě dívat. Takovým způsobem, abych k tomu došla sama. Nedělala práci za mne, jen mě vedla a pomáhala mi. Přispěla slovy, která by mne samotnou nenapadla. Na sezení s ní jsem se těšila a ráda jsem se jí svěřila s tím, co mě tížilo, ale i s něčím co mi naopak pomohlo nebo otevřelo oči. Vždy když jsem na něco zásadního přišla, těšila jsem se, až o tom s ní pohovořím a když jsem něčemu nerozuměla, snažila se mi to vždy vysvětlit, pochopit můj úhel pohledu. Častokrát užívala metafory, referovala občasně na knihy či filmy, které používala jako příklady (a poté jsme se o nich mohly společně bavit). Naprosto vždy pozorně naslouchala všemu, co jsem chtěla říct. Terapie se pro mne staly něčím, na co jsem se pravidelně těšila a odcházela jsem po nich motivovaná a s čistou hlavou. Nebylo to samozřejmě vždy, záleželo na tom, jak jsem se sama cítila a v jakém prostředí jsem v tu dobu byla, ale vždy pro mě tato sezení byla důležitá a paní Jonášová se mi snažila pokaždé pomoci. Problémy, se kterými jsem na terapii přišla, nezmizí jen tak samy a musíte na nich (na sobě) dlouhodobě pracovat, ale po roce terapií je vidím jinak, méně zkresleně a mám motivaci na sobě pracovat. Terapie není něco, do čeho Vás může někdo nutit, musíte to chtít sami, a terapeut je ten, kdo Vám v tom pomůže, kdo vysvětlí, objasní, podpoří. Toto všechno paní Jonášová pro mě splnila a s radostí bych ji doporučila všem, kteří o terapii přemýšlí.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Paní Jonášová mi pomohla se vyrovnat s těžkou rodinnou situací. Situaci jsem viděla i z jiného úhlům který mi velmi pomohl.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Pani Jonášová mi pomohla nájít souvis mezi komplikacemi v přítomnosti a "démonmi" minulosti. Přiměla mně přemýšlet a mít odvahu. Líbil se mi jeji jemný, lidský a empatický přístup, vďaka kterému jsem neměla problém se před ni otevřit. Moc ji za to děkuji!

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Jsem Petře velmi vděčná za její pomoc s mou zkreslenou realitou. Nikdy jsem si neuvědomila, jak moc mě mé dětství poznamenalo a jak některé věci jsem dělala podvědomě a jak jsem si tím nechala ovlivnit život. Připadala jsem si přijímaná, pochopená. Věděla jsem, že tu pro mě někdo je, kdo mě vyslechne, poradí, ale nevyřeší to za mě. Mé problémy souvisely s nutností nebýt sama a kvůli tomu jsem si mnohdy nechala překračovat hranice a dělala tak věci, které se mi ani nelíbily. Petra mě vedla k tomu, abych se sama podívala do sebe a uvědomila si jaká jsem a co jsem dělala. Vždy se mě ptala proč to dělám a jak mi v tom je. To mi pomohlo napojit se více na sebe a uvědomit si, že toto není ta cesta, kterou chci dále jít.

Umístění: jiné místo Jiný

Pomohl mi pro mě nový přísutp terapie. Paní terapeutka je empatická a umí popsat problém novými slovy, což mě osobně moc pomohlo.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Konzultace byly velmi přínosné, pomohly mi z těžké životní situace. Cením si citlivého přístupu paní psychoterapeutky.

O
Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Paní terapeutka Petra má velmi lidský a empatický přístup. Proběhlá sezení mi moc pomohla a mohu vřele doporučit dalším, kdo chtějí porozumět svému chování a životu.

Umístění: Ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Paní magistra mi pomohla ze vztahu se sociopatem, ktery mel manipulatorske skolny, byl to sileny vztah, ten muz byl zenaty a ja naivni, casto vyuzival metodu ignorace vuci me, kdyz jsem se ho napriklad optala na situaci - kdy bude resit rozvod, tak se urazil a nekomunikoval se mnou treba 14 dni..a jak jsem v tom byla zamotana tak jsem se omluvila a prisla za nim vzdy..ve chvilich kdy jsem byla zoufala jsem se spojila s pani magistrou. A ona mi vzdy vysvetlovala o co jde a proc se mi to deje a jak z toho ven, nikdy me nenutila k nejakym rozhodnutim, vzdy se snazila abych to pochopila sama, protoze o to jde...kdyz Vam to nedojde samotnemu, tak to nikdy neukoncite.. a pani magistra byla tak trpeliva a konzultacemi se ji podarilo mi to vysvetlit, tak ze mi to doslo a s tim muzem jsem ukoncila vztah, zachranila me..moc ji za to dekuji a obdivuji, ze mela trpelivost mi vse znovu a znovu opakovat...opakovani a postupne uvedomovani co se deje to je to co mi pomohlo..

• Poruchy v mezilidských vztazích
  • Vztahová krize
  • Nízké sebevědomí

Ukončené školy

• Pražská vysoká škola psychosociálních studií (Bc.)
  • Pražská vysoká škola psychosociálních studií (Mgr.)
  • Vyšší odborná zdravotnická škola Hradec Králové (DiS.)

• psychoterapie
  • psychosomatika

Stáže

• Tvarová terapie u dětí (Doc. PhDr. Karel Balcar, CSc.)
  • Transakční analýza (PhDr. J. Libra)
  • Poruchy osobnosti a kognitivně – behaviorální terapie (Mgr. Katarína Durecová)

Certifikáty

Fotografie