Klimšova 750, Petřvald
Praktický lékař stomatolog

O

Dlouhé roky jsem byl s paní doktorkou velmi spokojen. Práci vždy odvedla rychle, kvalitně, jako student mohu potvrdit že ani nijak draze. Mé dva akutní případy nikdy neodmítla. Níže uvedené výtky stran její osobnosti považuji za nepodstatné, nijak neovlivňující její pracovní výkon nebo můj dojem z návštěvy.

Po změně lékaře (vyvolané mým přestěhováním) však musím vyzdvihnout několik věcí, které zpětně nehodnotím dobře. Předně jsou to velmi dlouhé čekací lhůty - vytíženost dentistů je dnes bohužel standardem, ale situaci, kdy mi zubní provizorium (které mi mělo vydržet "několik týdnů", dokud se pro mne nenajde skulina v rozvrhu) vydrželo v ústech tři měsíce až do návštěvy nové dentistky, už za standard nepovažuji; půlroční čekání u obyčejné prohlídky není výjimkou.
Dr. Dvořáková je velmi vytížená. Často ve své ordinaci obsluhuje dva pacienty najednou, z čehož jsem nikdy neměl příliš dobrý pocit, ač chápu, že když na vás působí preparát, lékař má prostoj, kdy se může věnovat jiné práci. Nikdy jsem její vytíženost nepocítil na kvalitě jejího výkonu (!), ale citelně se to projevuje v oblasti komunikace. Nová lékařka mi ve svém čase vždy vše pečlivě vysvětlí, nabídne mi různé alternativy spolu se zcela upřímnou zdravotní prognózou a finanční vyhlídkou - u vstupní prohlídky, když hodnotila můj stav a výhledy mé zubní péče, se mnou mluvila více než dr. Dvořáková za posledních osm let úhrnem. Komunikace u dr. Dvořákové (kterou často obstarává sestra, jinak také velmi zručná; lékařka přichází vždy pouze na zákrok a následně odchází) je informačně i lidsky velmi strohá. Jako učitel jsem na páčení informací z lidí zvyklý, ale u odborníka který má v rukách mé zdraví bych očekával otevřenější přístup. Nová lékařka navíc nepřímo zhodnotila některá řešení paní doktorky za ne zcela vhodná, což nemohu objektivně posoudit (slovo odborníka proti slovu odborníka) - v jednom případě se to ukázalo být pravdou, ale "jedna vlaštovka jaro nedělá" (viz první odstavec celého hodnocení; vždy jsem byl u paní dr. Dvořákové maximálně spokojen a mé zuby jsou toho důkazem).

Pokud zvážíte výše uvedená negativa (komunikace, čekací lhůty), mohu paní doktorku doporučit, sám bych ji však už pravděpodobně nezvolil.

Velmi šikovný ,,zubařský" tým, díky kterému již nemám strach z návštěvy zubaře ;) Mohu opravdu jen doporučit.