Odborný lékař urologie
Opavská 39/962, Ostrava

Zobrazit ostatní profily urologů v okolí

Známe se přes třicet let a kdyby nezkoumal mou ledvinu poctivě, tak bylo po mě. Jsem spokojen s přístupem i s vysvětlením zdravotních problémů.

Silně nedoporučuji. Ordinuje také v Lékařském Domě na Praze 7, kam jsem k němu šel s obtížemi s předkožkou, na které se objevovaly ranky. Okamžitě to vedl cestou provedení obřízky a teprve na můj výslovný dotaz, zda to nelze řešit jinak, mi předepsal krém, který problém vyřešil za 3 dny (!!!). Necitlivý, velmi rutinérský přístup.

Při první návštěvě se pan doktor zdál nekomunikativní a odměřěný, ale před operací ledvinových kamenů mně uklidnil a při operaci dokázal svou šikovnost. Oba kameny vyndal a hned po operaci mi je ukázal a tím i uklidnil. Nemohu nic víc než moc ještě jednou poděkovat.

Arogantní a namyšlený pan doktor. Přitom, jak je mladý, mě překvapuje, že je již tak apatický a necitlivý k problémům pacienta. Mám vrozený zůžený močovod, ledvina mi městná tekutinu a již jsem byla jednou operována v Plzni, operace se však, podle slov tehdejších lékařů, nepovedla tak dobře, jak měla. Když jsem toto tlumočila panu doktorovi, napomenul mě, jak to můžu tvrdit, že on to tak rozhodne nevidí (aniž by měl v ruce lékařskou zprávu nebo mi udělal jakékoliv vyšetření, jen se zeptal na pát otázek). Nejdřív se mnou mluvil jak s hloupou holčičkou (je mi 32 let), když jsem se ohradila, nasadil pro změnu posměšný ultraodborný slang, kterému jsem samosebou nerozumněla, což bylo cílem. Moje gynekoložka mě poslala na vyšetření močovodu, protože měla obavy, že moje plánované těhotenství by mohlo situaci zhoršit. Na to pan doktor odvětil, že ženy by neměly provozovat lékařskou praxi a zda jsem už někdy viděla někoho, komu močovod praskl (já asi těžko, ale on, odborník...?). Poslal mě na izotopové vyšetření ledvin, které neproběhlo jak mělo - zapomněli mi vstříknout vylučovací látku a divili se, proč se mi nechtělo na wc a neměli co monitorovat. Musela jsem na vyšetření znova (přestože jsem říkala, že se snažím otěhotnět, dvakrát jsem musela absolvovat vyšetření s vpichem radioaktivní látky na pracovišti, kam těhotné nesmí vůbec vstoupit!). Na kontrole se ani neobtěžovat být, jeho kolega nic z vyšetření nevyčetl a chtěl mě poslat na další. To jsem již odmítla. Na poslední kontrolu, na kterou jsem měla jít, jsem se telefonicky dva dny dopředu omlouvala a dověděla jsem se, že v tento den , na který se mě objednal, MUDr. Nencka vůbec neordinuje! Kdybych tam náhodou nezavolala, šla bych na kontrolu zbytečně! Tedy už nikdy více do Thomayerovy nemocnice na Urologii a už nikdy více k MUDr. Nenckovi, i kdyby byl poslední lékař na planetě.

Tak určitě nejde o typ doktora, který s vámi bude nakládat jako v bavlnce, ale o aroganci bych nemluvil ani zdaleka. Byl jsem u něj několikrát za posledních 10 let s nepříliš závažnými problémy. Trošku huhňá, je na něm vidět jistá profesní apatie, ale co do diagnózy a léčby vše v pořádku. Ale, jak říkám, šlo o rutinní zánět močového měchýře a zkornatělou cévku.

Ja jsem velmi spokojeny, moc mi pomohl.

Dnes jsem byla u pana doktora, a musím říct, že se mi zdál trošku ráznější, ale myslím, že problému rozumí a dokonce mně vše vysvětlil, i při ultrazvuku.
Takže v pohodě.

Musím se ozvat a zastat se pana doktora.To co jsem si zde přečetla, tak bych si asi návštěvu v jeho ambulanci rozmyslela.Ale opak je pravdou.Málokdy jsem se setkala s tak příjemným lidským přístupem.Vše vysvětlí, odpoví na všechny otázky,zkrátka nemohu nic vytknout.Myslím,že také záleží na každém z nás-pacientovi,lékař je také jen člověk,který dělá svou práci.Zkritizovat není problém

nezájem o pacienta

nedoporučuji