Běžný termín

Krevní test

Léčebná péče

Nastřelování naušnic

• dětské lékařství

Výborný diagnostik !! U předchozí paní doktorky moje děti braly antibiotika 5 x ročně, prý samá angína. Pak šla paní doktorka do důchodu a přišel pan doktor - od té doby jsou mé děti bez antibiotik (už přes 5 let). Vždy rozpoznal, že jde o virózy a po pár dnech horeček bylo po problému. Na prevence a očkování nás zve. Další nepovinné očkování nabízí úměrně věku dětí.
2x týdně má odpolední ordinaci a oceňuji i jeho non stop službu na mobilu (někdy i rada hodně pomůže) a taky je skvělá jeho pravidelná pracovní sobota v měsíci. Vždy vše ochotně vysvětlí - co se dítětěti děje, proč se to děje a co s tím. V čekárně se čeká úměrně a že bych přišla a on tam nebyl, to se mi ještě nestalo. Vřele doporučuji.

81 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den. Od začátku prosince minulého roku dcera (7 let) velmi často (několikrát do hodiny i v noci) vykašlává. Jde o téměř nucený suchý kašel bez zjevné příčiny. Prošla výtěrem v krku, kde byl objeven streptokok, následně léčen antibiotiky tři týdny. Krevní obraz čistý. Vše přetrvává dodnes beze změny. Bohužel náš pediatr i doktor na ORL tento problém zlehčují, protože dcera nemá jiné příznaky (nemá žádné jiné potíže). Několikrát nás poslali domů, že dceři nic není. Prosím o pomoc na koho se lze ještě obrátit, případně co jí může být.

Pěkný den.

Steptokok nemusí být příčinou problému. Typickou příčinou jsou virové infekty, případně alergie a zevní činitelé. Kašel je reflexní děj. Pokud (zásadně) nesnižuje kvalitu života, nelze ho považovat za nemoc. Obvykle pomáhá smrkání, mořská voda do nosu a ev. Fenistil.

S pozdravem
Petr Havlíček

MUDr. Petr Havlíček

Mám asi týden problém s bolesti jazyka, dnes jsem si všiml že na koření jazyka mám směrem od krku k ústům takovou červenou mapu. Ráno když vstanu mám sucho v puse, a jazyk mě bolí při polykání, uzliny mám mírně nateklé. Koupil jsem si strepfen a po požití se bolest zmírní. Celkově je mi divně, přirovnal bych to k chřipce, angíně nebo viroze. Jsem očkovaný proti chřipce. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji

Pěkný den. Mapa nemusí nic znamenat. Doporučuji pokračovat podávání Streptfenu případně navštívit praktického lékaře. Bez vyšetřené nelze diagnózu stanovit. S pozdravem. Petr Havlíček

MUDr. Petr Havlíček