Běžný termín

Krevní test

Léčebná péče

Nastřelování naušnic

• dětské lékařství

Umístění: Ordinace praktického lékaře pro děti a dorost Lékař mé dcery.

Vynikající lékař, který má obrovskou trpělivost s pacienty, respektive jejich rodiči. Vše dokonale a srozumitelně vysvětluje, nechá si klást dotazy a fundovaně je zodpoví. Nad vším se zamyslí a pacienta důkladně vyšetří. Dokáže dobře poradit a doporučit. Nehledí na čas a má dobře rozplánované pacienty, aby nemuseli čekat, když se diskuze protáhne.

Je až neuvěřitelné, že mu můžete zavolat o víkendu a mimo pracovní dny. Když panu doktorovi pošlu lékařský dotaz na email ve večerních hodinách, vždy odpoví obratem.

Odborník s lidským přístupem, který adekvátně plní své poslání.

Mimo naprostou výše uvedenou profesionalitu je i vtipný! :)))

Děkujeme, pane Doktore (záměrně s velkým D)!

Petr Kembický
& Denisa & NELLINKA

Umístění: Ordinace praktického lékaře pro děti a dorost

Pan doktor je velice pečlivý a ochotný vše srozumitelně vysvětlit. Velice oceňuji jeho rady po telefonu a to i o víkendu a mimo ordinační hodiny! Má lidský přístup. Celkově jeho přístup i přístup sestřičky, která je také moc hodná je výborný a je to nejlepší lékař, kterého jsme měli.

Umístění: Ordinace praktického lékaře pro děti a dorost

Pana doktora vřele doporučuji. Je seriózní, dobře diagnostikuje, odkazuje na potřebná vyšetření, reaguje na zprávy od specialistů a propojuje je do pochopitelné informace pro rodiče. Je precizní, má skvěle zorganizované očkování a prevenci, není arogantní a vše podrobně vysvětlí. Je otevřený diskusi a ve všem, co jsme potřebovali jako rodiče-začátečníci nám skvěle poradil a pomohl. Pokud bychom se nepřestěhovali, neměnili bychom!

Výborný diagnostik !! U předchozí paní doktorky moje děti braly antibiotika 5 x ročně, prý samá angína. Pak šla paní doktorka do důchodu a přišel pan doktor - od té doby jsou mé děti bez antibiotik (už přes 5 let). Vždy rozpoznal, že jde o virózy a po pár dnech horeček bylo po problému. Na prevence a očkování nás zve. Další nepovinné očkování nabízí úměrně věku dětí.
2x týdně má odpolední ordinaci a oceňuji i jeho non stop službu na mobilu (někdy i rada hodně pomůže) a taky je skvělá jeho pravidelná pracovní sobota v měsíci. Vždy vše ochotně vysvětlí - co se dítětěti děje, proč se to děje a co s tím. V čekárně se čeká úměrně a že bych přišla a on tam nebyl, to se mi ještě nestalo. Vřele doporučuji.

Já osobně pana doktora doporučuju. Ať jsem byla u jakých koli lékařů, tento mi připadaá nejlepší. je lidský, dokáže poradit a hlavně umí pomoct - léčit. když jsem měla atypický problémy, tak mi pomohl. A to jiný lékař nevěděl, jak mi pomoct a u něho to bylo šup, šup. Takže 100% tohoto pana doktora doporučuju.

Pan doktor je skvělý!!! Jezdím za ním přes celé Brno, ale nehodlám chodit jinam jen proto, že je nějaká paní doktorka blíž. Profesionál, poradí, nic nezanedbá. Ráda si počkám i v čekárně, protože vím, že i mým dětem se bude tak pečlivě věnovat jako dětem, které jsou právě v ordinaci. Víc takových doktorů!!!

Chtěla bych se vyjádřit k osobě pana doktora a to zejména na základě negativního hodnocení, jež je na konci těchto hodnocení a je datováno ke dni 30.12.2008. Z data se domnívám, že se možná jedná o předsilvestrovský vtípek. Pan doktor Havlíček je profesionál na svém místě, vždy ochotný a vstřícný. Opravdu si nedovedu představit, že by tento pan doktor cituji: "opakovaně zanedbal prevenci a očkování". Mám dva syny, z nichž jeden má 16 let a pokud se blíží preventivní prohlídka nebo očkování, vždy mi v časovém předstihu přijde pozvánka. S mladším synem jsem s ním s ohledem na jeho věk v častějším kontaktu, takže se na očkování a prohlídky domlouvám osobně. Navíc sestra termíny píše do kartičky, která je součástí zdravotního průkazu dítěte. Opravdu si nedokážu představit jakékoliv zanedbání co se očkování a "prevenček" týče. Sama se o to ani nemusím starat(samozřejmě je pak nutné v daném termínu přijít!), hlídá si to pan doktor i sestra. Inu, nikdo se nezavděčí všem, to ani není možné, ale pan doktor Havlíček je opravdu dobrý lékař! A to bez diskusí.

Jsem velmi spokojená s přístupem tohoto lékaře.Chodíme k němu teprve asi třetí rok, ale mám dvě větší děti a zkušenosti odjinud. Tady se na všem vždy domluvíme, jsou tu vstřícní a ochotní. Dokonce je možná lékařská návštěva doma u nemocného, což jsme moc ocenili. Veškeré moje dotazy zodpoví max. pečlivě a odpovědně. Také k preventivním prohlídkám není co vytknout. Dostupnost kdykoli na mobilu, to je úžasná věc, která není běžná. Určitě doporučuji všem, kdo hledá kvalitní lékařskou péči.

Uauuu!!! tady se ta diskuze nějak rozjela!!! To jsem u svých ostatních lékařů nezaznamenala. Popravdě řečeno - asi si každý na to udělá svůj názor, že! A pokud budu sama hodnotit pana doktora, tak ten UMÍ léčit. Není to ten typ doktora, co šel na medicínu jen proto, aby si mohl psát titul před jménem. Šel na ni proto, že chtěl uzdravovat pacienty. A to se mu do puntíku daří. Je to člověk na svém místě.Kéž by nás léčili jen takoví odborníci.

Dnes jsem se s panem doktorem setkala poprvé.Byla jsem nadšená!Jak profesionalitou,tak jednáním s dětmi (18.měsíců a 7.let)i se mnou.Vše mi vysvětlil,poradil a doporučil.Vůbec se nedivím,že k němu moje sestra s dětmi jezdí desítky kilometrů.Bohužel jsem z jiného koutu republiky,jinak bych k němu okamžitě přešla.

81 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den. Od začátku prosince minulého roku dcera (7 let) velmi často (několikrát do hodiny i v noci) vykašlává. Jde o téměř nucený suchý kašel bez zjevné příčiny. Prošla výtěrem v krku, kde byl objeven streptokok, následně léčen antibiotiky tři týdny. Krevní obraz čistý. Vše přetrvává dodnes beze změny. Bohužel náš pediatr i doktor na ORL tento problém zlehčují, protože dcera nemá jiné příznaky (nemá žádné jiné potíže). Několikrát nás poslali domů, že dceři nic není. Prosím o pomoc na koho se lze ještě obrátit, případně co jí může být.

Pěkný den.

Steptokok nemusí být příčinou problému. Typickou příčinou jsou virové infekty, případně alergie a zevní činitelé. Kašel je reflexní děj. Pokud (zásadně) nesnižuje kvalitu života, nelze ho považovat za nemoc. Obvykle pomáhá smrkání, mořská voda do nosu a ev. Fenistil.

S pozdravem
Petr Havlíček

MUDr. Petr Havlíček

Mám asi týden problém s bolesti jazyka, dnes jsem si všiml že na koření jazyka mám směrem od krku k ústům takovou červenou mapu. Ráno když vstanu mám sucho v puse, a jazyk mě bolí při polykání, uzliny mám mírně nateklé. Koupil jsem si strepfen a po požití se bolest zmírní. Celkově je mi divně, přirovnal bych to k chřipce, angíně nebo viroze. Jsem očkovaný proti chřipce. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji

Pěkný den. Mapa nemusí nic znamenat. Doporučuji pokračovat podávání Streptfenu případně navštívit praktického lékaře. Bez vyšetřené nelze diagnózu stanovit. S pozdravem. Petr Havlíček

MUDr. Petr Havlíček