Petr Březovský, ortoped Lovosice

MUDr. Petr Březovský

Ortoped

Žižkova 51, Lovosice
Ord. lékaře spec.-ortopedie+algesiolog

Zobrazit ostatní profily ortopedů v okolí

Š

Docházela jsem k MUDr. Březovskému s dcerkou. Nejprve nám nařídil široké balení, pak Frejkovu peřinku. Po 12 týdnech nošení peřinky řekl, že už se kyčličky lepší, ale peřinku ať používáme dále. Za dalších 6 týdnů, kdy už jsem myslela, že budeme moci peřinku přestat dávat, zase řekl, ať dáváme dalších 6 týdnů. V ordinaci před námi byla paní s miminkem, které též dostalo peřinku. Po nás byla paní s miminkem, které dostalo ortopedické kalhotky. V čekárně byla paní s miminkem s třmínky. Všechno toto ve mě vyvolalo nedůvěru, zašla jsem tedy k jinému ortopedovi, který doporučil dávat na noc široké balení, ale peřinka že již není vůbec potřeba. Domnívám se, že MUDr. Březovský předepisuje peřinky velice rád a ne vždy je to oprávněné.
Dále se mi nelíbí chod ordinace v době UTZ dětských kyčlí - je to tam jak na běžícím pásu, Nemám potřeby se u doktorů nějak extrémně dlouho stěžovat, ale tady to jde na můj vkus až přespříliš rychle :-(
Za mě tedy pan doktor Březovský jako odborník na dětské kyčle ne!

Přišli jsme se synem za panem doktorem s cca rok trvající bolestí paty a kulháním, což bylo do té doby řešené s naší paní doktorkou obklady a klidovým režimem (bez skoků a doskoků při TV), a protože efekt nebyl žádný, byli jsme odesláni na ortopedii, kde nám panem doktorem bylo opět sděleno, že jsou to růstové potíže. Syn směl chodit 14 dní pouze na záchod a jinak dodržovat klidový režim, žádné odběry, vyšetření pouze pohmatem, ani ultrazvuk, ani RTG. Diagnoza - růstové potíže synovi zůstala a bolesti také. Nechtěla jsem to tak nechat, a tak jsem hledala dál. Dostali jsme se do Prahy na KDDL na Karláku k paní doc. Pavle Doležalové - hned na první návštěvě nám bylo řečeno, že na 99% ví, co syna zlobí, a to dětská artridida, kterou potvrdily i všechny následující vyšetření. Měli jsme štěstí a přišli včas a syn nebude mít trvalé změny na kloubech.

Mám zkušenost jen z UZ kyčlí. Myslím, že Dr. vyšetřuje dobře, ale jeho metody jsou zastaralé. Prvnímu dítěti jsem měla dávat široké balení ze 3 látkových plen. Malá se hrozně oprudila, chtěla jsem dát látkovku, kterou Dr. zavrhl a řekl, že to malá musí vydržet. I přes jeho nesouhlas jsem dávala jednorázovku a dvě látkové. Na příští kontrole už bylo vše v pořádku...Druhé dítě dostalo peřinku na 24 hod. kvůlii zvýšenému svalovému napětí. Zakázal nám cvičit, přestože měl malý kyčle v pořádku. Šla jsem na rehabilitaci a jinému ortopedovi, kteří byli pro Vojtovu metodu. Na spaní bylo doporučeno široké balení. Vše nám bylo krásně vysvětleno, s přístupem p. Březovského se to nedá srovnat. Když jsem při další ko u p. Březovského zmínila, že cvičíme Vojtovku, řekl, že už bude další ko jen v jeho ambulanci. Proti cvičení najednou neměl nic. Dále jsem potřebovala vytisknout zprávu - sestra řekla, že ji nemůže dát mě, jen dalšímu Dr. proti žádosti. Nakonec řekli, že ji vytisknou, ale za 14 dní na další kontrole.