Doc. MUDr.

Peter Koliba, CSc.

verifiedCreated with Sketch.

54 názorů +přidat

Důležité upozornění: Dne 10.7.2018 neordinujeme. Děkujeme za pochopení. Bližší informace a objednání na tel doc. MUDr. Peter Koliba, CSc., který patří mezi významné odborníky v… Více

Adresy

• Gynartis, s.r.o., gynekologie, dětská gynekologie

17. listopadu 595, Poruba
    70800 Ostrava, moravskoslezský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Pojišťovna VZP, a.s. Více

Služby

Běžný termín

Hodnocení pacientů

• K

Dobrý den, musím se přidat ke všem, kteří tady pějí chválu na pana docenta Kolibu.
    Pan docent je ten nejlepší gynekolog a vůbec lékař jakého znám!
    Jeho lidský přístup a hlavně ochotný přístup mámálokterý lékař..
    Jsem opravdu moc spokojená a můžu jen vřele doporučit!

• M

Pan docent je dobrý lékař, ujal se mě, když jsem odešla od nepříliš dobré gynekoložky. Měla jsem ho u porodu, byl skvělý. Nechápu proč už nedělá primáře na fakultce.

• A

Přešla jsem do jeho péče, když mne jiná gynekoložka nutila jít na zákrok do Vítkovické nemocnice, do které jsem jít pro velmi špatné osobní zkušenosti s druhým porodem před mnoha lety nechtěla. Pomohl mi rozhodnout se pro operaci, vše mi podrobně vysvětlil, ujal se mne, operoval a byl naprosto nejlepší svým lidským přístupem, radou a empatií jak při následných kontrolách tak i dnes, když ho jezdím už jen navštívit jednou do roka. Jiného bych nehledala.

• G

Velmi klidný, povzbudivý a pozitivní přístup. Odbornost tohoto lékaře je na výši. Celý tým tohoto zařízení působí naprosto profesionálně. Včetně skvělé a vždy usměvavé sestřičky. Mohu jen a jen doporučit. Chci moc poděkovat za pomoc a skvělou péči a podporu.

• J

Vynikající odborník,moje žena se sice u něj neléčila,ale v Motolské nemocnici na onko-gyneko.Poté byla předána do jeho péče.Perfektní spolupráce s ostatními lékaři,vstřícnost.Škoda jen,že už není přednostou gynekol.ve FN Poruba.To tam pod jeho vedením šlapalo na jedničku.Po jeho odchodu to tam zaniká.Lékaři si nejsou jistí,připadá mi,že se dělí na dva ,,tábory",místo aby táhli za jeden provaz.Tak na další operaci manželka jela raději zase do Motola.V GYAMU si netroufali.Za pana docenta to bylo jiné. . . .

• L

Pan docent je nejlepší lékař v tomto oboru , úžasný člověk s vynikajícím a hlavně laskavým přístupem k pacientkám . Smutné je to , že takových lékařů je velice málo .Proto nechápu , proč si nějaký pan Jasurek léčí komplex na těchto stránkách ?!
    P.S.: Tato stránka je založena na hodnocení lékařů !!!!

• Z

No tak to já nemám žádné zlé zkušenosti s jeho rodinou nevím proč se to sem tahá ale stále jej doporučuji dál

• je to nejlepší gynekolog v tomto kraji

• P

Pan docent Koliba je vynijíci odborník v oboru a všem doporučuji!

• K

pan docent je vážně nejlepší!!!!!

Dotazy od pacientů (5)

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Zkušenosti a dovednosti

• Důležité upozornění: Dne 10.7.2018 neordinujeme.
    Děkujeme za pochopení. Bližší informace a objednání na tel
    doc. MUDr. Peter Koliba, CSc., který patří mezi významné odborníky v ČR. Má dlouholetou praxi v oboru gynekologie, klimakterické a menopauzální medicíny i dětské gynekologie.
    Byl předsedou Sekce gynekologie dětí a dospívajících ČGPS ČLS JEP a místopředsedou ČMAS - České menopauzální a andropauzální společnosti ČLS JEP, členem výboru SOM - Sekce pro otázky menopauzy ČGPS ČLS JEP a také členem redakční rady časopisu Praktická gynekologie a časopisu Klimakterická medicína.

KVALIFIKACE:
    1972 – 1978 Lékařská fakulta UP Olomouc Všeobecné lékařství – MUDr.
    1983 - Atestace I. stupně z gynekologie a porodnictví - ILF Bratislava
    1987 - Atestace II. stupně z gynekologie a porodnictví - ILF Bratislava
    1993 - Atestace z oboru dětská gynekologie – ILF Bratislava
    1995 - obhajoba kandidátské disertační práce – LF UK Bratislava – CSc.
    2006 - obhajoba habilitační práce – jmenování docentem od 2.2.2007

ČLENSTVÍ V ODBORNÝCH SPOLEČNOSTECH
    Sekce gynekologie dětí a dospívajících ČGPS ČLS JEP
    České menopauzální a andropauzální společnosti ČLS JEP
    Sekce pro otázky menopauzy ČGPS ČLS JEP
    Čestný člen – Honorary Member of the Society “Pro Familia Hungary”
    Člen výboru evropské nadace Egona a Anny Diszfalusy

ZAHRANIČNÍ POBYTY A STÁŽE
    1995 – Mount Carmel Health Medical Center, Columbus, Ohio, U.S.A.
    University of South Alabama, Mobile, Alabama, U.S.A.
    1996 – Sant Luc Hospital, Bruxelles, Belgie
    1995 – Spaarne Hospital, Haarlem, Nizozemí
    1996 – East Bay Perinatal Center, Oakland, California, U.S. A.
    2000 – Universitas A. Gemelli, Řím, Italie – Prenatální diagnostika – Dr. Noia

Doc. MUDr. Peter Koliba, CSc. pracuje ve zdravotnictví od roku 1978, po promoci na Lékařské fakultě UP v Olomouci. V letech 1989 -1994 pracoval na Porodnicko-gynekologické klinice v Bratislavě. Od roku 1994 do roku 2007 působil jako přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Vedl kliniku od roku 1994 a podílel se na projektu a výstavbě nového pavilonu pro Péči o matku a dítě FN v Ostravě – Porubě. Po přestěhování a uvedení do provozu v roce 2002 zde působil jako přednosta do roku 2007. V roce 2007 byl jmenován rektorem Univerzity Palackého v Olomouci docentem v oboru gynekologie a porodnictví.
    Byl předsedou výboru Sekce gynekologie dětí a dospívajících České gynekologicko-porodnické společnosti ČLS JEP, místopředsedou České menopauzální a andropauzální společnosti, členem výboru Sekce klimakterické medicíny ČGPS ČLS JEP a také členem Pracovní skupiny pro přípravu Národní strategie prevence násilí na dětech MZ ČR.
    V současnosti pracuje v gynekologické ambulanci NZZ Gynartis, s.r.o. a v říjnu 2014 byl zvolen senátorem Parlamentu České republiky.

Ordinační hodiny:
    Pondělí 7:00 - 15:30 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc
    Úterý 8:00 - 16:30 doc. MUDr. Barbora Ožanová
    Středa 8:00 - 14:00 MUDr. Barbora Ožanová
    Čtvrtek 8:00 - 13:00 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.
    Pátek 8:00 - 14:00 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc - konzultační a operační den

• dětská gynekologie