Doc. MUDr.

Peter Koliba, CSc.

verifiedCreated with Sketch.

54 názorů +přidat

Důležité upozornění: Dne 10.7.2018 neordinujeme. Děkujeme za pochopení. Bližší informace a objednání na tel doc. MUDr. Peter Koliba, CSc., který patří mezi významné odborníky v… Více

Adresy

• Gynartis, s.r.o., gynekologie, dětská gynekologie

17. listopadu 595, Poruba
    70800 Ostrava, moravskoslezský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Pojišťovna VZP, a.s. Více

Služby

Běžný termín

Hodnocení pacientů

• K

Pana docenta Kolibu mohu všem jen vřele doporučit. Ve svém oboru je naprostá kapacita a odborník na té nejvyšší úrovni. Navíc velice lidský, emaptický a ochotný. Vděčím mu za úspěšné provedení celým mým douho očekávaným těhotenstvím a obrovské díky mu patří za jeho přítomnost u porodu, který mi velice usnadnil na základě jeho velkých zkušeností a absolutní profesionalitě. Na tohoto lékaře se s naprostou důvěrou můžete obrátit a nikdy nebudete litovat.

• Kdo očekává velmi osobní, citlivé a příjemné jednání....můžu jen vřele doporučit.A k tomu ještě profesionál a odborník nad odborníky.....jsem spokojená.

• Výborný lékař i člověk - nelze nic vytknout.

• Dobrý den,
    pan doc.Koliba je skvělý lékař a člověk. Úspěšně mě provedl dlouho očekáváným těhotenstvím. Sestřička je také super:-) M.Šlachtová

• S takovým přístupem jsem se v životě nesetkala. Sestřička je úžasná,prostě k nezaplacení a pan docent taktéž.Poprvé jsem se setkala s tím,aby se mi doktor představil a podal mi ruku .Vše mi vysvětlil,měl na mě čas,příjemný. Opravdu s mou bývalou doktorkou se to nedá srovnat! je to opravdu jen o přístupu a úsměv udělá hodně a nic nestojí :)

• Dobrý den, k panu docentu chodím jen krátce. Odešla jsem od paní doktorky Lipkové, která je považována za kapacitu ( byla jsem u ní spoustu let a porodila 2 děti + potrat ). Snad mohu tedy porovnávat. Pan docent je více komunikativní, více umí vysvětlit, jde více do hloubky. Oproti paní doktorce mám pocit, že tak nespěchá, aby mě už už dostal z ordinace.. Ordinace i čekárna je menší než u p.dr. Lipkové. Kupodivu to na mě působilo přívětivěji. Paní doktorka se ke mně chovala vždy příjemně, tak lidově, občas sice trochu něco bagatelizovala ( asi pro uklidnění).. Co ale rozhodně můžu říct, že pan docent si s vámi více povídá, více vysvětluje, má prostě více času na své pacientky. Sestřička je taky příjemná. Zatím tedy nelituji. Doporučuji !!

• Je to super doktor.!!!

• Pan docent Koliba je jeden z nejlepších lékařů. Velmi pečlivý odborník, který nic neponechá náhodě. Pokud má jen sebemenší pochybnost, stále hledá řešení až do zdárného konce. Je velmi vzdělaný a navíc výborný operatér. Také příjemný, citlivý a empatický. Jsme rády (já a mé dvě dcery), že jsme si ho našly :o)
    Lenka S.

• Po dlouhé době jsem narazila na tak ochotného, vstřícného, hodného a příjemného pana doktora. Z něj by si měli brát ostatní příklad! Mohu jen doporučit!!!

• Pro mne zatím nejlepší lékař se kterým jsem se setkala. Velmi odborně mi vysvětlil a demonstroval danou problematiku, také díky špičkovým zobrazovacím metodám které používá.Příjemné je také prostředí a ostatní personál - paní sestřička, která přijímá pacientky.

Tereza

Dotazy od pacientů (5)

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Zkušenosti a dovednosti

• Důležité upozornění: Dne 10.7.2018 neordinujeme.
    Děkujeme za pochopení. Bližší informace a objednání na tel
    doc. MUDr. Peter Koliba, CSc., který patří mezi významné odborníky v ČR. Má dlouholetou praxi v oboru gynekologie, klimakterické a menopauzální medicíny i dětské gynekologie.
    Byl předsedou Sekce gynekologie dětí a dospívajících ČGPS ČLS JEP a místopředsedou ČMAS - České menopauzální a andropauzální společnosti ČLS JEP, členem výboru SOM - Sekce pro otázky menopauzy ČGPS ČLS JEP a také členem redakční rady časopisu Praktická gynekologie a časopisu Klimakterická medicína.

KVALIFIKACE:
    1972 – 1978 Lékařská fakulta UP Olomouc Všeobecné lékařství – MUDr.
    1983 - Atestace I. stupně z gynekologie a porodnictví - ILF Bratislava
    1987 - Atestace II. stupně z gynekologie a porodnictví - ILF Bratislava
    1993 - Atestace z oboru dětská gynekologie – ILF Bratislava
    1995 - obhajoba kandidátské disertační práce – LF UK Bratislava – CSc.
    2006 - obhajoba habilitační práce – jmenování docentem od 2.2.2007

ČLENSTVÍ V ODBORNÝCH SPOLEČNOSTECH
    Sekce gynekologie dětí a dospívajících ČGPS ČLS JEP
    České menopauzální a andropauzální společnosti ČLS JEP
    Sekce pro otázky menopauzy ČGPS ČLS JEP
    Čestný člen – Honorary Member of the Society “Pro Familia Hungary”
    Člen výboru evropské nadace Egona a Anny Diszfalusy

ZAHRANIČNÍ POBYTY A STÁŽE
    1995 – Mount Carmel Health Medical Center, Columbus, Ohio, U.S.A.
    University of South Alabama, Mobile, Alabama, U.S.A.
    1996 – Sant Luc Hospital, Bruxelles, Belgie
    1995 – Spaarne Hospital, Haarlem, Nizozemí
    1996 – East Bay Perinatal Center, Oakland, California, U.S. A.
    2000 – Universitas A. Gemelli, Řím, Italie – Prenatální diagnostika – Dr. Noia

Doc. MUDr. Peter Koliba, CSc. pracuje ve zdravotnictví od roku 1978, po promoci na Lékařské fakultě UP v Olomouci. V letech 1989 -1994 pracoval na Porodnicko-gynekologické klinice v Bratislavě. Od roku 1994 do roku 2007 působil jako přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Vedl kliniku od roku 1994 a podílel se na projektu a výstavbě nového pavilonu pro Péči o matku a dítě FN v Ostravě – Porubě. Po přestěhování a uvedení do provozu v roce 2002 zde působil jako přednosta do roku 2007. V roce 2007 byl jmenován rektorem Univerzity Palackého v Olomouci docentem v oboru gynekologie a porodnictví.
    Byl předsedou výboru Sekce gynekologie dětí a dospívajících České gynekologicko-porodnické společnosti ČLS JEP, místopředsedou České menopauzální a andropauzální společnosti, členem výboru Sekce klimakterické medicíny ČGPS ČLS JEP a také členem Pracovní skupiny pro přípravu Národní strategie prevence násilí na dětech MZ ČR.
    V současnosti pracuje v gynekologické ambulanci NZZ Gynartis, s.r.o. a v říjnu 2014 byl zvolen senátorem Parlamentu České republiky.

Ordinační hodiny:
    Pondělí 7:00 - 15:30 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc
    Úterý 8:00 - 16:30 doc. MUDr. Barbora Ožanová
    Středa 8:00 - 14:00 MUDr. Barbora Ožanová
    Čtvrtek 8:00 - 13:00 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.
    Pátek 8:00 - 14:00 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc - konzultační a operační den

• dětská gynekologie