Doc. MUDr.

Peter Koliba, CSc.

verifiedCreated with Sketch.

Gynekolog, Porodní asistentka, Fyzioterapeut

54 názorů +přidat

Důležité upozornění: Dne 10.7.2018 neordinujeme. Děkujeme za pochopení. Bližší informace a objednání na tel doc. MUDr. Peter Koliba, CSc., který patří mezi významné odborníky v… Více

Adresy

• Gynartis, s.r.o., gynekologie, dětská gynekologie

17. listopadu 595, Poruba
    70800 Ostrava, moravskoslezský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Pojišťovna VZP, a.s. Více

Služby

Běžný termín

Hodnocení pacientů

• Bohužel horké to je. Nedoporučuji pana doktora!!!!S mým problémem mi dokázali pomoci lékaři z úplně jiného oboru. Pan doktor mě měl na pozorování dva měsíce a na nic nepřišel. Je mi to velmi líto,ale pan doktor Koliba BYL kapacita.

• Snad to nebude tak horké, on to řeší proto, že ten přístroj stál moc peněz, ale je jinak moc hodný, i já mám problém jsem v pozorování, nedělejte z komára velblouda.

• Dobrý den,
    i já jsem donedávna byla v situaci, že jsem pana doktora vychvalovala, kde se dalo. Bohužel donedávna jsem ale byla zdravá. Pokud vám nic není, nic vás nebolí, je pan doktor odborník, ale pokud se o něco jedná, nedokáže vám poradit ani pomoci. Nedokáže vám úplně odpovědět, co se stalo, z čeho situace vznikla a co mi pomůže. Je velmi příjemný pokud za ním nejdete s problémem. Myslím si, že svou ordinaci, která mu zřejmě více vynáší(odstranění chloupků) začal řešit více, než své pacientky, které v něm mají důvěru.

• Chtěla bych doc Kolíbu vřelé doporučit. Jsme zvyklí s manželem chodit na všechny vyšetření spolů až do ordinace, pán docent Kolíbá nám to umožnil a jeho lidský přístup nás oba těší. Jé krásné mít partnera u toho to typů vyšetření poskytuje mí tím velkou oporů a určitě mí to pomáhá překonat vrozený stud. Tímto bych chtěla pánu docentovi moc poděkovat a vřelé ho všem ženám doporučují jak z hlediska odborností, vstřícností ták i lidskostí.

• pan docent Koliba je opravdu nejlepší lékař kterého jsem do svých 32 let potkala..a to myslím, že všech lékařů..
    Po profesní stránce opravdu není co dodat, mluví za něj výsledky, ale je také jeden z mála jenž má výborný OSOBNÍ a lidský přístup k pacientkám.
    Je to opravdový gentlman dnešní doby...

• Výborný lékař co se týká odbornosti i jednání s pacientem. Díky němu máme krásnou, zdravou holčičku. Komplikovaný porod zvládl na jedničku s hvězdičkou. Rodit s jiným lékařem, nemuselo to dopadnout takhle...

• je mily,hodny,ochotny a dovede slovem byt nezny.dik

• Super odborník , jsme rády že ho máme tady na vesnici a za takovým odborníkem nemusíme do velkého města .
    JANA

• K Doc.Kolibovi chodím už bezmála 20 let. Je to skvělý odborník,s laskavým přístupem k pacientkám, je citlivý a milý a zároveň vynikající odborník.
    Neměnila bych, i když musím dojíždět. Pane Docente Kolibo, děkuji vám.

• S

Pan docent Koliba je nejlepší gynekolog co znám.Je nejen skvělý lékař, ale i člověk.K pacientkám je velice laskavý,milý a hlavně lidský. Nádherný přístup k pacientkám má i jeho sestřička, která je vždy usměvavá,milá a ochotná.Oběma touto cestou moc děkuji.Všem vřele doporučuji.

Dotazy od pacientů (5)

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Zkušenosti a dovednosti

• Důležité upozornění: Dne 10.7.2018 neordinujeme.
    Děkujeme za pochopení. Bližší informace a objednání na tel
    doc. MUDr. Peter Koliba, CSc., který patří mezi významné odborníky v ČR. Má dlouholetou praxi v oboru gynekologie, klimakterické a menopauzální medicíny i dětské gynekologie.
    Byl předsedou Sekce gynekologie dětí a dospívajících ČGPS ČLS JEP a místopředsedou ČMAS - České menopauzální a andropauzální společnosti ČLS JEP, členem výboru SOM - Sekce pro otázky menopauzy ČGPS ČLS JEP a také členem redakční rady časopisu Praktická gynekologie a časopisu Klimakterická medicína.

KVALIFIKACE:
    1972 – 1978 Lékařská fakulta UP Olomouc Všeobecné lékařství – MUDr.
    1983 - Atestace I. stupně z gynekologie a porodnictví - ILF Bratislava
    1987 - Atestace II. stupně z gynekologie a porodnictví - ILF Bratislava
    1993 - Atestace z oboru dětská gynekologie – ILF Bratislava
    1995 - obhajoba kandidátské disertační práce – LF UK Bratislava – CSc.
    2006 - obhajoba habilitační práce – jmenování docentem od 2.2.2007

ČLENSTVÍ V ODBORNÝCH SPOLEČNOSTECH
    Sekce gynekologie dětí a dospívajících ČGPS ČLS JEP
    České menopauzální a andropauzální společnosti ČLS JEP
    Sekce pro otázky menopauzy ČGPS ČLS JEP
    Čestný člen – Honorary Member of the Society “Pro Familia Hungary”
    Člen výboru evropské nadace Egona a Anny Diszfalusy

ZAHRANIČNÍ POBYTY A STÁŽE
    1995 – Mount Carmel Health Medical Center, Columbus, Ohio, U.S.A.
    University of South Alabama, Mobile, Alabama, U.S.A.
    1996 – Sant Luc Hospital, Bruxelles, Belgie
    1995 – Spaarne Hospital, Haarlem, Nizozemí
    1996 – East Bay Perinatal Center, Oakland, California, U.S. A.
    2000 – Universitas A. Gemelli, Řím, Italie – Prenatální diagnostika – Dr. Noia

Doc. MUDr. Peter Koliba, CSc. pracuje ve zdravotnictví od roku 1978, po promoci na Lékařské fakultě UP v Olomouci. V letech 1989 -1994 pracoval na Porodnicko-gynekologické klinice v Bratislavě. Od roku 1994 do roku 2007 působil jako přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Vedl kliniku od roku 1994 a podílel se na projektu a výstavbě nového pavilonu pro Péči o matku a dítě FN v Ostravě – Porubě. Po přestěhování a uvedení do provozu v roce 2002 zde působil jako přednosta do roku 2007. V roce 2007 byl jmenován rektorem Univerzity Palackého v Olomouci docentem v oboru gynekologie a porodnictví.
    Byl předsedou výboru Sekce gynekologie dětí a dospívajících České gynekologicko-porodnické společnosti ČLS JEP, místopředsedou České menopauzální a andropauzální společnosti, členem výboru Sekce klimakterické medicíny ČGPS ČLS JEP a také členem Pracovní skupiny pro přípravu Národní strategie prevence násilí na dětech MZ ČR.
    V současnosti pracuje v gynekologické ambulanci NZZ Gynartis, s.r.o. a v říjnu 2014 byl zvolen senátorem Parlamentu České republiky.

Ordinační hodiny:
    Pondělí 7:00 - 15:30 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc
    Úterý 8:00 - 16:30 doc. MUDr. Barbora Ožanová
    Středa 8:00 - 14:00 MUDr. Barbora Ožanová
    Čtvrtek 8:00 - 13:00 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.
    Pátek 8:00 - 14:00 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc - konzultační a operační den

• dětská gynekologie