Doc. MUDr.

Peter Koliba, CSc.

verifiedCreated with Sketch.

Gynekolog, Porodní asistentka, Fyzioterapeut

54 názorů +přidat

Důležité upozornění: Dne 10.7.2018 neordinujeme. Děkujeme za pochopení. Bližší informace a objednání na tel doc. MUDr. Peter Koliba, CSc., který patří mezi významné odborníky v… Více

Adresy

• Gynartis, s.r.o., gynekologie, dětská gynekologie

17. listopadu 595, Poruba
    70800 Ostrava, moravskoslezský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Pojišťovna VZP, a.s. Více

Služby

Běžný termín

Hodnocení pacientů

• M
    Umístění: Gynartis, s.r.o., gynekologie, dětská gynekologieSlužby: gynekologické vyšetření

Milý, vstřícný a zodpovědný lékař. Kéž by tak přistupovali k pacientům všichni lékaři jako pan docent Koliba. Mohu jen doporučit!!!

• S
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pana doktora Kolibu navštěvuji již nějakým rokem a je to člověk na svém místě,jak po stránce lidské,tak samozřejmě i profesní.Je velmi empatický a vždy příjemně naladěn.Mohu jen doporučit!!!:-)

• L

Pan docent Koliba je velmi profesionální a zároveň velmi milý a lidský. S čímkoli poradí a ochotně vysvětlí. Během těhotenství nám vyšel se vším vstříc a zařídil co se dalo, včetně porodu. Jsme mu velice vděční. Jednoznačně mohu jen doporučit!!
    Další velké plus je také sestřička, která je milá, ochotná a vždy usměvavá.

• M

K panu docentovi jsem začala chodit cca před rokem.
    Dlouho jsem uvažovala nad tím, ke komu jinému bych mohla přejít od bývalého lékaře. Ať to mám blízko domovu, ať mají v ordinaci moderní vybavení a ať se ke mě chovají mile. Poté jsem dostala výborné doporučení na pana docenta. Je to jak skvělý lékař, tak úžasný člověk tělem i duší. Pokaždé, jak ho mám navštívit, těším se tam :) S každým problémem mi poradí a to i po internetu.
    Takže určitě doporučuji.
    Mája

• L

Skvělý lékař, doporučila mi ho kamarádka. Chodím tam i s dcerou. Je velice pečlivý, starostlivý, nic nepodceňuje. Vše vysvětlí, každému pacientovi se opravdu věnuje. Vallová

• L

Pan doc. Koliba je odborník, kterého navštěvuji již přes deset let a neměnila bych! Jeho prohlídky jsou vždy precizní, je empatický a vstřícný všem dotazům. Velmi odborně vedl mé rizikové těhotenství i předčasný porod dvojčat a tak pečlivé zašití po císařském řezu, jaké od něj mám, jsem ještě neviděla. Za mě maximální spokojenost!

• J

Dobrý den,
    i velmi dobrý je pořád málo, protože s takto profesionálním a přitom dokonale lidským přístupem jsem se nikdy nesetkala. Jsem velmi ráda, že jsem dala na doporučení známých a přátel a přehlásila jsem se k tomuto lékaři. Pana docenta Kolibu mohu jen doporučit.

Jaroslava Ligocká

• R
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Naprosto úžasný pan docent!
    S návštěvou jsem byla naprosto spokojená, pan docent mi všechno pečlivě vysvětlil a byl celou dobu prohlídky velice milý. Jsem nadšená, že jsem se k němu dostala. Perfektní a profesionální přístup!

• Pan docent Koliba je člověk na pravém místě, lépe se to říct nedá. Naprosto profesionální přístup, který ovšem neubírá na lidskosti, dokonalé zázemí, personál, vybavení ordinace. Co se mi líbí ještě víc je jeho komunikativnost, vše ukáže i vysvětlí, odpoví na všechny vaše otázky. Nejlepší gynekolog, kterého jsem kdy měla, nezbývá mi, než rozhodně doporučit.

• T

Tak o tom,aký je pán doktor Koliba, by vedeli veľa hovoriť aj jeho stovky pacientiek zo Slovenksa...Je to výborný odborník,dobrý človek,ktorý nám tu moc chýba..Hlavne jeho príkladný a zodpovedný prístup...Prajem mu hlavne veľa zdavia a úspechov v jeho náročnom povolaní...

Dotazy od pacientů (5)

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Zkušenosti a dovednosti

• Důležité upozornění: Dne 10.7.2018 neordinujeme.
    Děkujeme za pochopení. Bližší informace a objednání na tel
    doc. MUDr. Peter Koliba, CSc., který patří mezi významné odborníky v ČR. Má dlouholetou praxi v oboru gynekologie, klimakterické a menopauzální medicíny i dětské gynekologie.
    Byl předsedou Sekce gynekologie dětí a dospívajících ČGPS ČLS JEP a místopředsedou ČMAS - České menopauzální a andropauzální společnosti ČLS JEP, členem výboru SOM - Sekce pro otázky menopauzy ČGPS ČLS JEP a také členem redakční rady časopisu Praktická gynekologie a časopisu Klimakterická medicína.

KVALIFIKACE:
    1972 – 1978 Lékařská fakulta UP Olomouc Všeobecné lékařství – MUDr.
    1983 - Atestace I. stupně z gynekologie a porodnictví - ILF Bratislava
    1987 - Atestace II. stupně z gynekologie a porodnictví - ILF Bratislava
    1993 - Atestace z oboru dětská gynekologie – ILF Bratislava
    1995 - obhajoba kandidátské disertační práce – LF UK Bratislava – CSc.
    2006 - obhajoba habilitační práce – jmenování docentem od 2.2.2007

ČLENSTVÍ V ODBORNÝCH SPOLEČNOSTECH
    Sekce gynekologie dětí a dospívajících ČGPS ČLS JEP
    České menopauzální a andropauzální společnosti ČLS JEP
    Sekce pro otázky menopauzy ČGPS ČLS JEP
    Čestný člen – Honorary Member of the Society “Pro Familia Hungary”
    Člen výboru evropské nadace Egona a Anny Diszfalusy

ZAHRANIČNÍ POBYTY A STÁŽE
    1995 – Mount Carmel Health Medical Center, Columbus, Ohio, U.S.A.
    University of South Alabama, Mobile, Alabama, U.S.A.
    1996 – Sant Luc Hospital, Bruxelles, Belgie
    1995 – Spaarne Hospital, Haarlem, Nizozemí
    1996 – East Bay Perinatal Center, Oakland, California, U.S. A.
    2000 – Universitas A. Gemelli, Řím, Italie – Prenatální diagnostika – Dr. Noia

Doc. MUDr. Peter Koliba, CSc. pracuje ve zdravotnictví od roku 1978, po promoci na Lékařské fakultě UP v Olomouci. V letech 1989 -1994 pracoval na Porodnicko-gynekologické klinice v Bratislavě. Od roku 1994 do roku 2007 působil jako přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Vedl kliniku od roku 1994 a podílel se na projektu a výstavbě nového pavilonu pro Péči o matku a dítě FN v Ostravě – Porubě. Po přestěhování a uvedení do provozu v roce 2002 zde působil jako přednosta do roku 2007. V roce 2007 byl jmenován rektorem Univerzity Palackého v Olomouci docentem v oboru gynekologie a porodnictví.
    Byl předsedou výboru Sekce gynekologie dětí a dospívajících České gynekologicko-porodnické společnosti ČLS JEP, místopředsedou České menopauzální a andropauzální společnosti, členem výboru Sekce klimakterické medicíny ČGPS ČLS JEP a také členem Pracovní skupiny pro přípravu Národní strategie prevence násilí na dětech MZ ČR.
    V současnosti pracuje v gynekologické ambulanci NZZ Gynartis, s.r.o. a v říjnu 2014 byl zvolen senátorem Parlamentu České republiky.

Ordinační hodiny:
    Pondělí 7:00 - 15:30 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc
    Úterý 8:00 - 16:30 doc. MUDr. Barbora Ožanová
    Středa 8:00 - 14:00 MUDr. Barbora Ožanová
    Čtvrtek 8:00 - 13:00 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.
    Pátek 8:00 - 14:00 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc - konzultační a operační den

• dětská gynekologie