Důležité upozornění: 9.6.2016 neordinujeme (odstávka ČEZ), náhradní termín 8.6.2016 odpoledne. Dne 13.6.2016 místo doc. Kolibu ordinuje MUDr. Ožanová. Děkujeme za pochopení. Bližší… Více

Adresy

• Gynartis, s.r.o., gynekologie, dětská gynekologie

17. listopadu 595, Poruba
    70800 Ostrava, moravskoslezský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Pojišťovna VZP, a.s. Více

Služby

Běžný termín

Dotazy od pacientů (5)

Obáváte se o své zdraví?

Ask questions to thousands of doctors, you will receive answer for your question within 48h, completely for free.

Zeptejte se naších lékařů

Zkušenosti a dovednosti

• Důležité upozornění: 9.6.2016 neordinujeme (odstávka ČEZ), náhradní termín 8.6.2016 odpoledne.
    Dne 13.6.2016 místo doc. Kolibu ordinuje MUDr. Ožanová.
    Děkujeme za pochopení. Bližší informace a objednání na tel

doc. MUDr. Peter Koliba, CSc., který patří mezi významné odborníky v ČR. Má dlouholetou praxi v oboru gynekologie, klimakterické a menopauzální medicíny i dětské gynekologie.
    Byl předsedou Sekce gynekologie dětí a dospívajících ČGPS ČLS JEP a místopředsedou ČMAS - České menopauzální a andropauzální společnosti ČLS JEP, členem výboru SOM - Sekce pro otázky menopauzy ČGPS ČLS JEP a také členem redakční rady časopisu Praktická gynekologie a časopisu Klimakterická medicína.

KVALIFIKACE:
    1972 – 1978 Lékařská fakulta UP Olomouc Všeobecné lékařství – MUDr.
    1983 - Atestace I. stupně z gynekologie a porodnictví - ILF Bratislava
    1987 - Atestace II. stupně z gynekologie a porodnictví - ILF Bratislava
    1993 - Atestace z oboru dětská gynekologie – ILF Bratislava
    1995 - obhajoba kandidátské disertační práce – LF UK Bratislava – CSc.
    2006 - obhajoba habilitační práce – jmenování docentem od 2.2.2007

ČLENSTVÍ V ODBORNÝCH SPOLEČNOSTECH
    Sekce gynekologie dětí a dospívajících ČGPS ČLS JEP
    České menopauzální a andropauzální společnosti ČLS JEP
    Sekce pro otázky menopauzy ČGPS ČLS JEP
    Čestný člen – Honorary Member of the Society “Pro Familia Hungary”
    Člen výboru evropské nadace Egona a Anny Diszfalusy

ZAHRANIČNÍ POBYTY A STÁŽE
    1995 – Mount Carmel Health Medical Center, Columbus, Ohio, U.S.A.
    University of South Alabama, Mobile, Alabama, U.S.A.
    1996 – Sant Luc Hospital, Bruxelles, Belgie
    1995 – Spaarne Hospital, Haarlem, Nizozemí
    1996 – East Bay Perinatal Center, Oakland, California, U.S. A.
    2000 – Universitas A. Gemelli, Řím, Italie – Prenatální diagnostika – Dr. Noia

Doc. MUDr. Peter Koliba, CSc. pracuje ve zdravotnictví od roku 1978, po promoci na Lékařské fakultě UP v Olomouci. V letech 1989 -1994 pracoval na Porodnicko-gynekologické klinice v Bratislavě. Od roku 1994 do roku 2007 působil jako přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Vedl kliniku od roku 1994 a podílel se na projektu a výstavbě nového pavilonu pro Péči o matku a dítě FN v Ostravě – Porubě. Po přestěhování a uvedení do provozu v roce 2002 zde působil jako přednosta do roku 2007. V roce 2007 byl jmenován rektorem Univerzity Palackého v Olomouci docentem v oboru gynekologie a porodnictví.
    Byl předsedou výboru Sekce gynekologie dětí a dospívajících České gynekologicko-porodnické společnosti ČLS JEP, místopředsedou České menopauzální a andropauzální společnosti, členem výboru Sekce klimakterické medicíny ČGPS ČLS JEP a také členem Pracovní skupiny pro přípravu Národní strategie prevence násilí na dětech MZ ČR.
    V současnosti pracuje v gynekologické ambulanci NZZ Gynartis, s.r.o. a v říjnu 2014 byl zvolen senátorem Parlamentu České republiky.

Ordinační hodiny:
    Pondělí 7:00 - 15:30 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc
    Úterý 8:00 - 16:30 doc. MUDr. Barbora Ožanová
    Středa 8:00 - 14:00 MUDr. Barbora Ožanová
    Čtvrtek 8:00 - 13:00 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.
    Pátek 8:00 - 14:00 doc. MUDr. Peter Koliba, CSc - konzultační a operační den

• neplodnost
  • anémie v těhotenství
  • dysmenorea
  • bolest
  • poradenství při rozhodování o operační léčbě
  • klimakterické potíže
  • hormonální poruchy

Fotografie

Hodnocení pacientů

• pan docent je ten nejlepší lékař jakého jsem poznala. Vše vysvětlí, uklidní a má zlaté ruce, opravdu všem ženám doporučuji. Je stále milý, vstřícný a hlavně lidský.

• B

Pan doktor Koliba mi moc pomohl, když jsem to potřebovala. Je to opravdu odborník ve svém oboru a sympatický člověk. Odešla jsem od něj sice, ale to z důvodu malé dostupnosti.

• Pan docent je nejen erudovaným odborníkem ,ale také velmi empatickým lékařem, který se vám vždy plně věnuje. Staral se o mé 2 těhotenství a vedl můj 2.porod, který bych si bez něho neuměla představit.Všem ho doporučuji.

• Vždy dobře poradí a je ochotný.

• R

pan doktor je skvělý odborník a příjemný člověk,doporučuji všem.

• L

Pan docent , je úžasný člověk s laskavým přístupem k pacientkám. Vynikající odborník , s dlouholetou praxí a zkušenostmi . V této oblasti nemá konkurenci.

• I

Skvělý doktor,který vedl můj předčasný porod,vřele DOPORUČUJI!

• S

Pan doktor je vynikající odborník s citlivým přístupem k pacientkám. Chtěla bych mu touto cestou poděkovat za operaci a léčbu před deseti lety. Vřele všem doporučuji!

• M

Výborný doktor, specialista, prostě lékař na svém místě.

• P

Je specialistou na svým místě dosud jsem se ještě nesetkala
    s tak odborným a empatickým přístupem k pacientovi