Pavla Trnková, veterinář Brno

MVDr. Pavla Trnková

Veterinář Více

Langrova 1d, 627 00 Brno-Slatina, Brno
MVDr. Pavla Trnková, Veterinární ordinace + specializované oční pracoviště

Zobrazit ostatní profily veterinářů v okolí

Umístění: MVDr. Pavla Trnková, Veterinární ordinace + specializované oční pracoviště vyšetření oka

Byli jsme k paní doktorce objednaní na vyšetření oka. Objednaný termín nebyl dodržen, čekali jsme déle, než půl hodiny bez jakéhokoliv náznaku omluvy. Náš pes byl vystresovaný a obecně je bázlivější povahy, potřebuje citlivější přístup. Paní doktorka však ani nepoznala, že pes je ve stresu a osočila nás, že je nevychovaný. Ani sestra nejevila známky jakéhokoliv vztahu ke zvířatům. K vyšetření psa přistupovala paní doktorka rovněž necitlivě. Nechováme prvního psa a nejedná se o naše první setkání s veterinárním lékařem, můžeme již srovnávat chování a přístup. V žádném případě návštěvu této ordinace vzhledem k výše uvedenému ostatním nedoporučuji.

MVDr. Pavla Trnková

Po určitém váhání jsem se rozhodla zareagovat na toto hodnocení, které mohu označit za naprosto nepravdivé. Vzhledem k tomu, že autor příspěvku nenašel odvahu se podepsat, lze předpokládat, že ani autor sám nevěří tomu, co napsal.
- čas objednání:
Pes byl sice objednán, ale majitel věděl, že se jedná pouze o orientační čas, který se samozřejmě snažím dodržet, ale z objektivních důvodů to někdy není možné. Majitele jsem přímo v čekárně informovala, že máme mírné zpoždění a že bude muset chvíli počkat, jednalo se o zpoždění 20 minut. Majitel na tuto informaci nijak nereagoval, předpokládala jsem tedy, že s tím nemá žádný problém. Zarážející ovšem je, že člověk, který si nyní stěžuje na čekání, zcela dobrovolně vysedává u počítače a ztrácí svůj čas psaním zcela nesmyslných a lživých zpráv.
- vystresovaný a bázlivý pes (jak píše majitel):
Jak jsem poznala při vyšetření, pes rozhodně není bázlivý a vystresovaný. Naopak je velmi šikovný a velmi rychle se učí. Má pouze velkou smůlu v tom, že majitelé mu neposkytli ani základní výchovu.
- necitlivý přístup při vyšetření a nulový vztah ke zvířatům sestry (jak píše majitel):
Přesný opak je pravdou. Psa jsem vyšetřovala velmi citlivě, navíc jsem velmi slušně a trpělivě vysvětlovala majiteli každý krok vyšetření.
Na začátku vyšetření pes reagoval velmi hystericky a ještě větší hysterický výstup předvedla dcera majitele. Majitel nedokázal zvládnout ani svého psa a nedokázal ani usměrnit chování své dcery. Ani po opakované výzvě majitelé nedokázali zvládnout svého psa a hrozilo dokonce, že pes ublíží sám sobě např. při pádu ze stolu. Podotýkám, že se jednalo o malého psa (špic, věk 8 měsíců, váha 4 kg).
Majiteli jsme podrobně vysvětlili, jak je nutné pracovat se psem. Za asistence sestry se mi poté podařilo naprosto bez problémů psa vyšetřit
a z ordinace odcházel zcela klidný a spokojený pes. Majitel po celou dobu mlčel, ale předpokládala jsem, že alespoň něco pochopil . Je mi velmi líto psa, že musí žít s tímto majitelem. Ještě horší je ovšem to, jak špatný příklad dává tento člověk své dceři, která byla v ordinaci přítomna.
Pavla Trnková