Všeobecná zdravotní pojišťovna

Nemohu se vyjádřit k panu doktorovi, ale ráda bych se vyjádřila k přístupu sester na ambulanci a recepci. Jedním slovem KATASTROFA! Abych v ordinaci ležela s nohami od sebe, lékař mě vyšetřoval a sestra stála tak aby měla co nejlepší výhled a lékaři poskytovala své "dobré rady" tak to fakt ne. Okamžitě jsem sanatorium opustila.
Navíc místa, kde se nejdříve člověk svlékne a pak jde teprve do ordinace už jsem myslela, že neexistují. A to jsem tam šla na doporučení - tomu dotyčnému jsem pěkně lála slova na hlavu (chudák).

Po marném pokusu znovu otěhotnět,kvůli endometriálním cystám jsem se na doporučení mého skvělého gynekologa obrátila na Sanatorium Helios - Mudr Texla , nevím jestli se ale s poporučením nespletl.Měla jsem zkusit IVF,to jsem podstoupila ,zvládla jsem si píchat injekce do břicha ,i odběr vajíček byl v pohodě (vlastně v narkoze),ale bolesti po odběru jsem měla 3 dny a byly tak hrozné ,že jsem jezdila do Heliosu na injekce.Z 20 vajíček co mi odebrali se jich chytlo 8 a nakonec zbylo 5 . První mi dali 5 den hned po odběru, ale nic, další dva pokusy byli stejné, ted čekám na poslední a pokud ani to nevyjde, tak už na to kašlu. Nejen že to stojí spoustu peněz, ale už přístup pana doktora,který jen mě uviděl tak řekl, že se to naporvé nepovede,ale i to ,že řešení doplatků se mnou řešili koordinátorky v čekárně.Po prvním negativním těchotenském testu si mě zvali druhý den na krev,abychom měli jistotu že to nevyšlo, ale ty další jsem už nikam jezdit nemusela,jako by věděli ,že mi tam nic nezavedli ( nám totiž nezbývá než jim věřit - a miminka jsou v dnešní době obrovský byznys, já ale bohužel nepatřím k horním 10000,- kteří by na to mohli chodit do 40 let).
Uvidím po posledním pokusu a pak napíšu hodnocení + nebo -
Doufám že se nepřidám k negativním.

Chodila jsem k panu doktorovi od počátků Heliosu. Dlouhá léta. Utrápená z bolestí, neustále polykající antibiotika, stále dokola předepisovaná panem doktorem. Byla jsem přesvědčená, že je to skvělý lékař... Ale po několika letech úsměvů, krčení rameny: "zase zánět" a horách antibiotik jsem začala hledat pomoc jinde - takový odborník, a to beze sporu pan doktor je - by neměl roky přehlížet těžkou endometriózu!!! TO OPRAVDU NE! Stálo mě to ještě další roky mnoho trápení a dodnes nejsem v pořádku. Pan doktor je opravdu skvělý odborník, ale nepadlo mu "do noty" souběh lékařského povolání a manažerské činnosti. Bylo to znát na všem.. Neustále spěchající a nestíhající.. A tak se stala i chyba v mém případě. ASI. Jsem již pár let z Heliosu pryč a doufám, pane doktore, že jste tento neunosný profesní záběr pro jednoho člověka už vyřešil.. Jako odborníka si Vás totiž stále vážím, i když své trápení Vám neodpustím.. Mohlo být znatelně menší.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den píšu vám ohledně mého přítele snažíme se o miminko už 6 let ale marně před rokem sme začali chodit do genetu přítel ma líný a malej počet spermii ma velmi špatný spermiogram před třemi měsíci jsme byli na ivf ale marně nepodařilo se.
    Před měsíc jsme byli na iui ale doktorka řekla ať už nato nechodím ze spermiogram se ještě zhoršuje.pritel byl na veškerém vyšetření s urologické stránky i hormonální je vše v pořádku.
    Za tři měsíce máme jít znova na umělé oplodnění tak už měsíc užíváme oba macu peruanskou a kotvicnik s pupenu v kapkách jen se chci zeptat jestli to je správná kombinace a jestli mu to nemůže ještě víc uškodit předem děkuji za veškeré rady

Dobrý den,
    na zlepšení spermiogenese není žádný speciální lék. Doporučují se dietetika jako je Kotvičník, antioxydanty (vaše Maca), vit, Carnitin na zlepšení pohyblivosti spermii. Ve vašem případě je ale nutná léčba technikou umělého oplození. Proto doporučuji navštívit centrum pro léčbu neplodnosti a tam vám poradí co dál.

Prim. MUDr. Pavel Texl

• Dobrý den,

někdy zhruba v prosinci jsem po sedmi letech vysadila antikoncepci. MS se dostavila včas, potom jsem cca dva až tři měsíce vůbec nemestruovala. Doktor mi píchl vyvolávací injekci a za 14 dní přišla MS. Teď už se mi zase dva měsíce MS nedostavila. Chvíli jsem pila kontryhelový čaj a jeden den jsem měla lehounký načervenalý výtok, jinak nic víc. Chci se zeptat, zdali to je normální a mám čekat. Injekci znovu nechci. Prášky jsem přestala brát právě z důvodu, abych do sebe zbytečně netlačila hormony. Popřípadě jestli mi můžete poradit, jak MS vyvolat přírodní cestou. Děkuji!

Je nutné provést hormonální vyšetření - odběr krve a podle výsledku rozhodnout o další léčbě. K rozhodnutí o postupu léčby je vhodné vědět zda plánujete těhotnět nebo ne.

Prim. MUDr. Pavel Texl