Všeobecná zdravotní pojišťovna

Pan doktor Textl me objednal do sanatoria Helios na pomerne radikalni zakrok, prezentoval mi jej jako nutne reseni. Behem naseho hovoru v ordinaci jsem nabyla dojem, ze jde vice o snahu zajistit si budouci zakzanici nez nabidnout mi nejlepsi mozne reseni. Odebrani, i kdyz paroveho organu, mi prislo vzhledem k memu mlademu veku a faktu, ze doposud nemam dite, krok, ktery si zaslouzi dukladnejsi zvazeni. Rozhodla jsem se proto pozadat o konzultaci dalsi dva vyhlasene odoborniky v oblasti gynekologie. Oba se nezavisle na sobe shodli, ze ani z lekarskych zprav pana doktora Textla ani z dukladneho vysetreni, ktere jsem u nich podstoupila, neni u mne k takovemu radikalnimu zakroku potreba pristoupit. Zakrok jsem zrusila a Heliosu se budu zdaleka vyhybat, evidentne nevahaji prikrocit k zakrokum, kterych neni potreba.Ubohy svet, v nemz se lecba meni v bussines.

Podle pana doktora u nás nebyla šance přirozeného oplodnění. Máme krásného, ročního chlapečka přirozenou cestou. Myslím, že k tomu není co dodat ...

S "panem" doktorem jsem měla tu "čest" před několika lety a vřele jeho péči nedoporučuju. Jak už zde někdo psal, je to spíš manažer než doktor, umí vydělávat na těch nejdražších zákrocích a možná je profesionálně zdvořilý k těm, ze kterých bude mít hodně peněz. Techniku ivf, myslím, ovládá. Normální lidskou komunikaci už ne, natož třeba upozornění, jaké nežádoucí účinky může několik IVF cyklů po sobě přinést. Mé známé tvrdil, že její cévní onemocnění se s IVF snáší dobře - a potom se v Bohunicích na pohotovosti divili, když měla namále. Sedláková, Brno.

K panu doktorovi jsem přišla vystrašená s bulkou v prsu. Před vyšetřením se nejprve informoval, zdali bych nechtěla věnovat nějaká vajíčka, po té teprve začal řešit můj problém. V pátém měsíci těhotenství se divil, co mě k němu přivádí. Denně děkuji Bohu, že jsme jsme já i můj syn bez úhony přežili péči tohoto doktora, což mi potvrdili i v porodnici. Hned po porodu jsem se přeregistrovala k opravdovému panu doktorovi. V žádném případě nedoporučuji!

Byla jsem u pana doktora jen párkrát, ale připadal mi velice uspěchaný, nervozní, z jednoho papíru který našel kdesi vzadu v mé složce vyčetl můj zdravotní stav snad i při narození nebo co, ovšem velice se spletl, což mě stálo pár tisíc a čas. Špatně odhadl můj zdravotní problém, na což přišel až gynekolog, který mě převzal po přestěhování do jiného kraje.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den píšu vám ohledně mého přítele snažíme se o miminko už 6 let ale marně před rokem sme začali chodit do genetu přítel ma líný a malej počet spermii ma velmi špatný spermiogram před třemi měsíci jsme byli na ivf ale marně nepodařilo se.
    Před měsíc jsme byli na iui ale doktorka řekla ať už nato nechodím ze spermiogram se ještě zhoršuje.pritel byl na veškerém vyšetření s urologické stránky i hormonální je vše v pořádku.
    Za tři měsíce máme jít znova na umělé oplodnění tak už měsíc užíváme oba macu peruanskou a kotvicnik s pupenu v kapkách jen se chci zeptat jestli to je správná kombinace a jestli mu to nemůže ještě víc uškodit předem děkuji za veškeré rady

Dobrý den,
    na zlepšení spermiogenese není žádný speciální lék. Doporučují se dietetika jako je Kotvičník, antioxydanty (vaše Maca), vit, Carnitin na zlepšení pohyblivosti spermii. Ve vašem případě je ale nutná léčba technikou umělého oplození. Proto doporučuji navštívit centrum pro léčbu neplodnosti a tam vám poradí co dál.

Prim. MUDr. Pavel Texl

• Dobrý den,

někdy zhruba v prosinci jsem po sedmi letech vysadila antikoncepci. MS se dostavila včas, potom jsem cca dva až tři měsíce vůbec nemestruovala. Doktor mi píchl vyvolávací injekci a za 14 dní přišla MS. Teď už se mi zase dva měsíce MS nedostavila. Chvíli jsem pila kontryhelový čaj a jeden den jsem měla lehounký načervenalý výtok, jinak nic víc. Chci se zeptat, zdali to je normální a mám čekat. Injekci znovu nechci. Prášky jsem přestala brát právě z důvodu, abych do sebe zbytečně netlačila hormony. Popřípadě jestli mi můžete poradit, jak MS vyvolat přírodní cestou. Děkuji!

Je nutné provést hormonální vyšetření - odběr krve a podle výsledku rozhodnout o další léčbě. K rozhodnutí o postupu léčby je vhodné vědět zda plánujete těhotnět nebo ne.

Prim. MUDr. Pavel Texl