Děkujeme panu doktorovi, díky němu a jeho pečlivému přístupu jsme se dočkali narození zdravého miminka. Trpělivě a s humorem vysvětlil, co bylo třeba. Považuji pana doktora nejen za odborníka v oblasti léčby neplodnosti, ale vážím si ho i za jeho lidský přístup k pacientkám.

Skvělý, milý a vtipný lékař, s celým svým týmem nám pomohl po pěti letech snažení k miminku.

Do Heliosu jsme šli na vlastní pěst po 4 spont. potratech vždy mezi 7. a 8. týdnem. Na gyn, mi pořád tvrdili, že je problém ve mně, že to těhotenství neudržím. Pak jsme se sami rozhodli zkusit štěstí, pátrali na netu a napsali do Heliosu. První konzultace s panem primářem Texlem byla úžasná! Kreslil obrázky, vysvětloval... super! Udělali nám všechny možné vyšetření imunologie, hormony, nějaké infekce, spermiogram a pak ještě další testy na spermiích. O těch jsem doteď nikde jinde od nikoho neslyšela. A ejhle, ukázalo se, že přestože máme spermiogram tak, že by splňoval podmínky na dárce, je většina spermií geneticky poškozených, což byl s největší pravděpodobností problém při předchozích těhotenstvích.
Na Helios a pana primáře Texla nedám dopustit, jsou tam skvělí a milí lidi a velcí odborníci. Jsou strašně trpěliví, všechno krásně vysvětlí, strávila jsem tam několik hodin různými pohovory, vždycky si udělali čas a vysvětlovali a vysvětlovali. Totéž po mailu. Na ty mi odpovídali i dokonce večer o víkendu!
Jsme strašně rádi, že jsme se pro ně rozhodli a chtěla bych všem, co to budou číst říct, že opravdu není centrum jako centrum a že tím, že jsme si je vybrali jsme ušetřili asi hodně času i peněz.
Jsou fakt dobří! Všema deseti hlasuju pro Helios a primáře Texla, díky nim už budeme doma brzo 3 :)

Pan doktor Textl me objednal do sanatoria Helios na pomerne radikalni zakrok, prezentoval mi jej jako nutne reseni. Behem naseho hovoru v ordinaci jsem nabyla dojem, ze jde vice o snahu zajistit si budouci zakzanici nez nabidnout mi nejlepsi mozne reseni. Odebrani, i kdyz paroveho organu, mi prislo vzhledem k memu mlademu veku a faktu, ze doposud nemam dite, krok, ktery si zaslouzi dukladnejsi zvazeni. Rozhodla jsem se proto pozadat o konzultaci dalsi dva vyhlasene odoborniky v oblasti gynekologie. Oba se nezavisle na sobe shodli, ze ani z lekarskych zprav pana doktora Textla ani z dukladneho vysetreni, ktere jsem u nich podstoupila, neni u mne k takovemu radikalnimu zakroku potreba pristoupit. Zakrok jsem zrusila a Heliosu se budu zdaleka vyhybat, evidentne nevahaji prikrocit k zakrokum, kterych neni potreba.Ubohy svet, v nemz se lecba meni v bussines.

Panu doktorovi Texlovi patří dík , že se nám po 10 letech podařilo úspěšně otěhotnět a máme krásnou holčičku! Budeme na pana doktora vzpomínat, na jeho optimismus a podporu. Kdo si nešáhne na dno, nedokáže posoudit . My ano.

Podle pana doktora u nás nebyla šance přirozeného oplodnění. Máme krásného, ročního chlapečka přirozenou cestou. Myslím, že k tomu není co dodat ...

absolutně nejlepší pan doktor. Byla jsem v šoku, z tak negativních komentářů, opravdu jsem to nečekala. Přešla jsem až Prahy k panu doktorovi. Ti co píšou negativní komentáře, tak asi nezažili pražský Pronatal a hned by viděli 10 rozdílů. Mohu za sebe říci, že jsem spokojená i s personálem.

Ja jsem teda take uz hodnotila,ale zaujal me prispevek pacienky, ktere pan doktor nauctoval poplatek za telefoniskou konzultaci. Ja jsem mela takovych konzultaci v prubehu lecby nekolik a tak jsem si teda radeji zazadala o vypis z pojistovny a zadny takovy poplatek tam nauctovany nemam...

Ja si na doktora Texla take nemuzu ztezovat. Chodime k nemu do IVF poradny. Uz jsme se o miminko pokouseli ve dvou jinych centrech a bohuzel to nevyslo:( Porad nam vsude doporucovali darce a to jsme s manzelem nechteli.Az u pana doktora Texla se konecne zadarilo. Diky dukladnemu vysetreni manzela,ktere nam nechal udelat odhalil nas skutecny problem. A pak nam doporucil specialni metodu pri kterych embriolog vybere zdravou spermii(PICSI) a hned po prvni stimulaci to vyslo.A jedno embrijko mame jeste zamrazene na priste.Do poradny uz ted chodim ke svemu lekari,ale me to nevadi. Chapu, ze je vytizen jinymi pacientkami, ktere resi stejny problem, co jsme resili i my.Ja osobne nemuzu za celou dobu na pana doktora rict spatne slovo. Myslim, ze mi behem lecby take hodne psychicky pomohlo, ze celou dobu pusobil velmi pozitivne, dodalo mi to hodne enerigie a uklidnovalo me to.A to je pro otehotneni take moc dulezite. Vazne nevim, jak bych mu podekovala. Hanka K.

S "panem" doktorem jsem měla tu "čest" před několika lety a vřele jeho péči nedoporučuju. Jak už zde někdo psal, je to spíš manažer než doktor, umí vydělávat na těch nejdražších zákrocích a možná je profesionálně zdvořilý k těm, ze kterých bude mít hodně peněz. Techniku ivf, myslím, ovládá. Normální lidskou komunikaci už ne, natož třeba upozornění, jaké nežádoucí účinky může několik IVF cyklů po sobě přinést. Mé známé tvrdil, že její cévní onemocnění se s IVF snáší dobře - a potom se v Bohunicích na pohotovosti divili, když měla namále. Sedláková, Brno.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den píšu vám ohledně mého přítele snažíme se o miminko už 6 let ale marně před rokem sme začali chodit do genetu přítel ma líný a malej počet spermii ma velmi špatný spermiogram před třemi měsíci jsme byli na ivf ale marně nepodařilo se.
Před měsíc jsme byli na iui ale doktorka řekla ať už nato nechodím ze spermiogram se ještě zhoršuje.pritel byl na veškerém vyšetření s urologické stránky i hormonální je vše v pořádku.
Za tři měsíce máme jít znova na umělé oplodnění tak už měsíc užíváme oba macu peruanskou a kotvicnik s pupenu v kapkách jen se chci zeptat jestli to je správná kombinace a jestli mu to nemůže ještě víc uškodit předem děkuji za veškeré rady

na zlepšení spermiogenese není žádný speciální lék. Doporučují se dietetika jako je Kotvičník, antioxydanty (vaše Maca), vit, Carnitin na zlepšení pohyblivosti spermii. Ve vašem případě je ale nutná léčba technikou umělého oplození. Proto doporučuji navštívit centrum pro léčbu neplodnosti a tam vám poradí co dál.

Prim. MUDr. Pavel Texl

někdy zhruba v prosinci jsem po sedmi letech vysadila antikoncepci. MS se dostavila včas, potom jsem cca dva až tři měsíce vůbec nemestruovala. Doktor mi píchl vyvolávací injekci a za 14 dní přišla MS. Teď už se mi zase dva měsíce MS nedostavila. Chvíli jsem pila kontryhelový čaj a jeden den jsem měla lehounký načervenalý výtok, jinak nic víc. Chci se zeptat, zdali to je normální a mám čekat. Injekci znovu nechci. Prášky jsem přestala brát právě z důvodu, abych do sebe zbytečně netlačila hormony. Popřípadě jestli mi můžete poradit, jak MS vyvolat přírodní cestou. Děkuji!

Je nutné provést hormonální vyšetření - odběr krve a podle výsledku rozhodnout o další léčbě. K rozhodnutí o postupu léčby je vhodné vědět zda plánujete těhotnět nebo ne.

Prim. MUDr. Pavel Texl