Československé armády 17, Praha 6, Praha

Přijímám: dospělí

Psychologické konzultace • Od 2 000 Kč

Psychologické poradenství • Od 2 000 Kč

Psychoterapie • Od 2 000 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Konzultace online • 2 000 Kč

Přijímám: dospělí

Nejčastěji hledané služby

2 000 Kč

Online konzultace

Psycholog a terapeut

Soukromý psycholog a terapeut, poskytuji služby v oblasti terapie a duševního zdraví. Pomáhám lidem v různých životních situacích, více informací na s...

• psychoterapie

Umístění: Psycholog a terapeut psychoterapie

S Pavlem jsem byl opravdu spokojený. Přišel jsem k Pavlovi s pocity úzkostí a derealizace. Společně jsme se snažili na problémech pracovat a hledat příčiny a řešení. Vždy jsem měl dostatek prostoru, ale i podporu kterou jsem potřeboval. Mohu doporučit.

Umístění: Online konzultace Konzultace online

Před začátkem terapie u Pavla Pařízka jsem zde na webu četl recenze, abych se rozhodl ke kterému terapeutovi půjdu. Proto bych chtěl také zanechat svoji zkušenost, pro lidi v podobné situaci jako jsem byl já.
Začal jsem chodit na terapii z mnoha různých důvodu, ale ať už to byly pocity disociace nebo úzkosti, tak mi Pavel Pařízek vždy dokázal pohnout pohledem tam, kam bylo potřeba. I v největší beznaději jsem s jeho asistencí byl schopen vidět budoucnost a realitu. Na mé cestě k obecnému sebepoznaní a sebelásce byl trpělivým a empatickým průvodcem. Vždy mi na terapii dal prostor vyjádřit své pocity a strachy, nikdy jsem se necítil nevítaně. Terapie pro mne na začátku byla formou útěku, doufal jsem, že mne odprostí od veškerého životního smutku a deprese a že budu žít jak buddhistický mnich jen šťastně. Teprve časem jsem pochopil, že pro mě smyslem terapie není předání pozitivních emocí, ale spíše prací na sobě a postupném poznávání a tím i přijímáním většiny svých aspektů. Teprve při terapii jsem začal přemýšlet o tom, co v životě chci a proč to vůbec chci, díky ni to teď vím mnohem lépe.
Je pro mě nemožné popsat veškeré zkušenosti z terapie a ani by to nebylo prospěšné pro výběr terapeuta.
Prostě shrnuto bych řekl, že terapie u pana Pařízka bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě a dalo mi to hodně do života.

Umístění: Psycholog a terapeut psychoterapie

Dlouho jsem otálel, zda psychoterapii využít, protože jsem měl zafixováno, že je to až úplně ta poslední možnost, kdy se člověk nějakým způsobem "zhroutí". Navíc nepatřím mezi ty nejotevřenější lidi a mám problémy se sdělovaním svách pocitů. Jsem rád, že jsem nedal na nějaké své domněnky a kontaktoval jsem pana Pařízka. Během 5 měsíců jsem pochopil a přijmul problémy se kterými jsem za Pavlem Pařízkem přišel. Moje komunikační dovednosti a vyjadřování svých pocitů se razantně zlepšili díky jeho práci. Zkušenosti z terapie jsem využil ve svém životě, který se obrátil k lepšímu. Nebenefituji z toho pouze já, ale hlavně lidé kolem mě. Člověk má za život pár rozhodnutích, které mají velký vliv na jeho seberozvoj a toto je určitě jedna z nich. Řekl bych, že i patří do TOP 3 mých nejlepších rozhodnutí v mém životě. Člověk si na začátku nedokáže uvědomit, jak moc mu terapie může pomoct, ale s odstupem času vnímám, jak moc velký vliv měla. S Pavlem Pařízkem jsem mohl mluvit o čemkoli a vždy mě dokázal nasměrovat tak, abych si to sám dokázal uvědomit a vyřešit. Jsem si 100% jistý, že kdybych měl v budoucnu někdy nový problém, rozhodně se na něj opět obrátím s pomocí. Maximalní spokojenost a nejlíp investované peníze.

Umístění: Psycholog a terapeut psychoterapie

K Pavlovi mě přivedlo náročnější období, kdy se mi toho v životě sesypalo více najednou. Během cca roku a půl, co jsem k Pavlovi docházel, mi kromě problémů, které jsem v té době řešil, především pomohl poznat sám sebe. Svým přístupem mě naučil několika náročným a pro mě do té doby nepoznaným disciplínám. A to přemýšlet sám o sobě, vnímat své potřeby, pocity, emoce a vnitřní mechanismy a dokázat je popsat a pracovat s nimi. Pominu-li primární přínosy, které jsem od psychoterapeutické pomoci očekával a které byly naplněny, cením si nejvíce Pavlova přístupu, který mě donutil na sobě tvrdě pracovat a nečekat nějaká rychlá řešení, jednoduché recepty a zaručené rady. Bylo by mnohem jednodušší je slyšet, ale cestu si člověk musí najít sám a na té mé byl Pavel dobrým průvodcem.

Umístění: Psycholog a terapeut psychoterapie

Pana Mgr. Pařízka mohu doporučit, jako výborného terapeuta. Pomohl mi překonat složité životní situace a zároveň se lépe zorientovat sám v sobě. K terapii jsem zpočátku přistupovat trochu netrpělivě, očekával okamžitá, rychlá a snadná řešení. Po několika sezeních jsem pochopil, že takto terapie nefungují. Naštěstí jsem vydržel a i díky p. Pařízkovi jsem našel životní pohodu a štěstí.

Umístění: Online konzultace Konzultace online

O terapii jsem přemýšlela delší dobu a byla jsem váhavá, až panická ataka mě "dokopala" k výberu terapeuta. Pavla Pařízka jsem si vybrala proto, že na mě působil profesionálně, byl mi sympatický jeho směr výcviku (Gestalt) a jeho praxe. Plus to, jak byl napsaný jeho medailon - věcně, prakticky, vlídně, bez přehnaných "osobnost rozvíječských" kudrlinek. Sezení byla prostor pro mě, kde jsem mohla otevřít jakékoliv téma a Pavel byl pro mě průvodce a navigátor, který mi ukázal jiné úhly pohledu. Velkou hodnotu terapie vidím v tom, že jsem se lépe naučila rozpoznat a popsat svoje emoce a jejich spuštěče, pracovat s nimi a mluvit o nich, i když na téhle části musím ještě zapracovat.

Umístění: Psycholog a terapeut psychoterapie

Už když bylo jasné, že se doba našich terapeutických sezení chýlí ke konci, říkal jsem si, že se musím o svoji zkušenost podělit. A tak vznikl dlouhatánský elaborát, který jsem nakonec zahodil:) Protože ona je ta zkušenost těžko přenositelná. A tak to zkusím znova a stručně.
Asi jako většina, vyhledal jsem pomoc terapeuta, protože jsem tak nějak nevěděl. Vlastně skoro nic nebylo tak, jak bych si přál. Našimi sezeními se z počátku jako červená nit proplétalo jedno zásadní téma. Mohlo to být tak třetí, možná čtvrté sezení, kdy se na mě Pavel Pařízek podíval a řekl mi: "Tak a teď v tom vašem příběhu vím téměř všechno o těch ostatních, jenom o Vás skoro nic." A byla to pravda, protože nejspíš ani já jsem toho o sobě tehdy moc nevěděl anebo možná ani nechtěl vědět. Uzavřený v koloběhu povinností (těch skutečných i těch domnělých), pod tíhou nároků, které jsem si sám na sebe kladl, jsem někde ztratil sám sebe. A i díky Pavlu Pařizkovi, můžu prohlásit, že jsem se zase našel. Provedl mne jedním z nejsložitějších období mého života, obdobím, kdy jsem učinil některá zásadní rozhodnutí. Nikdy mi neříkal, jaká by ta rozhodnutí měla být. Místo toho mi pomohl, abych ty odpovědi našel sám v sobě, a abych si po dlouhé době konečně řekl, co já sám od života chci. Pomohl mi abych dospěl k řadě rozhodnutí a hlavně, abych si za těmi rozhodnutími stál.
A jestli to Pavle čtete, tak ještě jednou moc díky!

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Psycholog a terapeut psychoterapie

K panu Pařízkovy jsem se dostal skrze své pocity smutku, melancholického pohledu na život a obecně tápání v životních otázkách. Po pár návštěvách jsem byl skutečně mile překvapen.
Během pouti, při níž jsem objevoval mnoho ze sebe sama, byl pan Pařízek vyníkajícím průvodcem a to především proto, že ačkoliv na všechny otázky musíme nakonec nalézt odpovědi mi sami, mít při sobě člověka který vám dá prostor a částečně vás naviguje skrze onu různorodou cestu napříč celé škále myšlenek a emocí je k nezaplacení. Terapie je výborná věc a věřím že je to služba, která se v následujících letech bude stávat více a více běžnou součástí našich životů. A právě i proto vidím pro pana Pařízka velmi světlou budoucnost, protože v této kvalifikace bezesporu exceluje a dokáže neuvěřitelně pomoct.

Děkuji mockrát!
Adam B.

Umístění: Online konzultace Jiný

Má spolupráce s Pavlem Pařízkem stále probíhá, a proto si dovolím napsat svůj dojem a jakési ohlédnutí. Na terapie jsem se odhodlávala dlouho a to konkrétně rok a půl od narození syna, kdy jsem v podstatě od porodu trpěla úzkostmi a narážela na svou emoční nezralost. Terapie se stala součástí mého života a po tom, co se mi zásadně ulevilo a má primární “zakázka” byla naplněná, mi nyní pomáhají naše pravidelné videohovory více ovlivnit to, kým jsem. Ekonomickou stránku jsem musela také řešit, ale mám to jako investici do sebe, takže místo nových šatů získám nový úhel pohledu. A ano, to je k nezaplacení. Pavel Pařízek dává hodně prostoru, někdy i dost mlčí :-) , což mě zpočátku trochu zneklidňovalo, ale dostala jsem i prostor říct, co bych chtěla na terapii změnit :-) to, že v našich 50 minutách musím říct něco, co mi přijde trochu trapné a “za hranou”, beru jako ideální trénink do běžného jednání “v terénu” - je to takové bezpečné prostředí pro nebezpečné komunikační kousky :-)

Děkuji a přeju mnoho spokojených klientů. A.

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Online konzultace Konzultace online

Během půl roku jsem s terapeutem prošel opravdu dlouhou cestu. Začínal jsem u závislosti na názorech druhých a nezdravé podřízenosti vůči sebejistým lidem nebo lidem ve vedoucích funkcích. (A nevěděl jsem o tom.) Po půl roce daleko víc rozumím tomu, co se ve mně odehrává, kdo jsem a co potřebuju a jak to jde nebo nejde dohromady s potřebami druhých lidí. Sice to stálo hodně peněz - ale při zpětném pohledu, kdybych o tuto životní změnu měl přijít, neváhal bych zaplatit desetinásobek.

8 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý večer. Mám nejspíše duševní problémy. Jedná se jak o mou kamarádku z minulosti, se kterou už nadále neudržuji kontakt. Jde o to, že když jsme s přítelkyní, má hlava je občas sama porovnává nebo si na ní jen prostě vzpomenu a v tu chvíli mi po zádech prodeje nepříjemný pocit. S tou kamarádkou jsme se hodně bavili a rozuměli si ale kdysi mě odmítla. Jak jsem se z toho dostal tak mi bylo už dobře, kamarádili jsme se ale pak to časem utichlo. Další problém je, že moje hlava porovnává cizí slečny s mou přítelkyní, pouze fyzicky. Chápu, že se přítelkyně "okouká" ale já jsem s ní šťastný, pokud mi neprojde hlavou nějaká taková porovnávací myšlenka. Někdy mě napadne i nějaká kritika na ní ale neřeknu jí, nevím z čeho ta myšlenka pramení. Docela mám z toho strach a nechci, aby tohle způsobilo rozpad vztahu. S přítelkyni o tom mluvím a ať se nebojím nebo vyhledám nějakou pomoc. Je toho víc ale nedá se to jen tak napsat stručně.

Děkuji za odpověď.
S pozdravem Mirek

Dobrý den, Mirku,

na první pohled mi nepřijde nic nenormálního na tom, že srovnáváte svoji partnerku s jinými ženami. Ani mi nepřijde nijak nenormální, když Vás na ní občas napadá i nějaká kritika. V tomto bodě se v Vámi může upřímně identifikovat úplně každý.
Abychom mohli ale lépe odpovědět na Vaši otázku, bylo by třeba znát další informace. Například jak často se takové myšlenky u Vás vyskytují? Co je přesně jejich obsahem? Co je to přesně ten nepříjemný pocit, který se Vám poté dostaví? Atd..

Příčinou opakujících se myšlenek mohou být někdy tzv. nedokončené situace, které si takto žádají o své uzavření. Pokud se rozhodnete se s problémem vypořádat sám, tak bych Vám doporučil abyste si zkusil v imaginaci dovolit své myšlenky trochu více rozvinout. Samy Vám poté napoví jak dále.

Hodně štěstí

Mgr. Pavel Pařízek

dobrý dem, manžel má 82let, našel si --ženu z veřejného domu-,
a je zlý, a dává ji - tisíce-, peněz, co mám dělat? obvodní lékař říká - jsem lékař a nebudu vám řešit problémy, kam se v Brně obrátit?

zkuste se v Brně obrátit na nějakou partnerskou poradnu .

S pozdravem

Mgr. Pavel Pařízek