Pavel Giacintov, oční lékař Brno

MUDr. Pavel Giacintov

Oční lékař

Česká 1, Brno
Odborný oční lékař

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Umístění: Odborný oční lékař

Jsem obrovsky zklaman přístupem celé ordinace. To, ze objednaci doba je gelmi dlouha mu nevadi. Ovsem pokud po 5 měsícich čekam 1.5 hod a jeste me u toho předběhnou 2 pacienti, tak je to opravdu neschopnost doktora ridit ordinaci. Rozdodne menim ocniho lékaře. Omluva od recepcni nebo návrh jineho terminu take neprisla.

Tomas Knebl

Právě jsem se vrátila od pana doktora a chci se podělit o svoji zkušenost. Šla jsem k němu s tím, že bych ráda konzultovala léčbu zánětu spojivek, kterou mi nasadili v nemocnici. Pan doktor se ale soustředil na to, jaké nosím čočky a jaký používám roztok, a snažil se mi namluvit že jsem zánět dostala kvůli roztoku, který používám bezmála deset let bez jediného problému. Neustále jsem musela obracet řeč na důvod, kvůli kterému jsem přišla. Souhlasil s léčbou z nemocnice a řekl že už léky používat nemusím, ale že bych měla podstoupit testy na množství a složení slz, aby mi mohl naordinovat kapky na doléčení. Když jsem okamžitě nesouhlasila s testem o kterém nic nevím a řekla že test možná příště, odpověděl že musím vědět, jakou má můj zrak cenu a že jsou to moje oči. Navíc ještě stačil pohanit onen roztok, který vůbec nezná ani neví jeho složení (vozím si ho ze zahraničí) a natvrdo mi řekl, že jestli chci chodit k němu tak musím používat jeho roztoky a že není vhodné kupovat čočky přes internet, ale přímo od lékaře. Je mi jasné že se musí nějak živit, ale u mě s takovým přístupem nepochodí.

Ráda bych přidala názor-pan doktor je určitě oborník ,ale nechá si zaplatit za každý tah perem.Kapky prodává z velkou přirážkou prostě Vám je doporučí a hned v ordici předá a nemáte ani tušení kolik budou stát a pak se opravdu jen divím

Pan doktor Giacintov má velmi kvalitně vybavenou ordinaci,to je pravda.A kde na to bere? Dělá pacientům různá vyšetření,aniž by předem upozornil,kolik si za tuto činnost bude v řádu tisíců účtovat.Je jeho povinností upozornit pacienta na částku.Ne každý je tolik při penězích.Navíc je spousta úkonů,které proplácí zdravotní pojišťovny a tady se nabízí obava,že platba může být uplatněna dvakrát.
Např.chápu,že při prvním a vstupním vyšetření provede " slzný test ",za který si účtuje ještě s dalším testem 2500 kč.Ale proč toto vyšetření provádí za několik měsíců znovu,to je záhada.Přitom pacient nemá žádné potíže se slzama.Prostě tak se vydělává na úkor obyčejných lidí.Je to jeden z nejdražších doktorů,kteří jsou v Brně.
Samozřejmě se najde spousta lidí,kteří si řeknou,že do zdraví je třeba investovat.To ano,ale není nutné nesmyslně dotovat rodinu Giacintů.

Musím potvrdit negativní hodnocení. Manželka se objednala na vyšetření k lékaři, byla bez odůvodnění nebo upozornění poslána k optometristce. Dvakrát jim sdělila, že není VZP, což nijak nekometovali. Po žádosti o vydání zprávy o týden později (brýle jsme našli jinde) najednou problémy. Vzpoměli si, že mají jen VZP a žádali 500 korun za vyšetření optometristkou (které si neobjednala). Ona zpráva za 500 korun pak byl jeden řádek načmáraný rukou na kus papíru! Časté problémy s tímto lékařem zmínili i v optice, kde jsme nakonec brýle nechali dělat. Všem zájemcům radím: tomuto místu se zdaleka vyhněte. Dobrých očařů je dnes dost a není potřeba podporovat takovéto jednání.

Bohužel se musím přidat k negativním názorům. Pro pana doktora jsou pacienti jen chodící peněženky. Mám špatnou zkušenost s brýlemi i kontaktními čočkami. Pokud chcete brýle, tak si je automaticky děláte v jejich optice, vydání papíru je nepředstavitelným problémem. A jestli na něm budete trvat, tak vám naslibují modré z nebe, a budou vám tvrdit, že nikde neumí udělat taková skla jako oni. Pokud chcete kontaktní čočky, tak si to dobře rozmyslete, protože to už není jen o peníze (prodají vám KČ 3x až 5x dráž než na internetu nebo v optice), to je hazard se zrakem. Téměř tři roky jsem nosila KČ, každé tři měsíce na kontrolu s jiným párem, takže jeden pár jsem nosila 3-4 měsíce. Pan doktor a bohužel i jeho kolega vás ujišťují, že máte to nejlepší. Když se zeptáte, na jak dlouho vlastně ty vaše čočky jsou určené, protože na internetu nacházíte jen čtrnáctidenní, tak vás oba s úsměvem uklidní, že to, není pravda a že vám stav KČ hlídají. Jenže pak máte problém, nepříjemné pocity oka, nesnesete KČ a náhodou se dostanete k jinému optometristovi. A to se nestačíte divit. KČ jsou opravdu čtrnáctidenní a nošení 3 měsíce je víc než riziko. Já jsem si okamžitě našla jiného lékaře a jeho názor byl stejný. Kvůli péči (nebo spíš nepéči) pana Giacintova a jeho kolegy jsem prodělala už dva nepříjemné záněty, mám poškrábanou rohovku a momentálně nesnesu KČ v očích. Jsem velice zvědavá na vyjádření p. Giacintova, až mu popovídám o svých problémech.

Velmi stručně: byznys optika. Objednala jsem se na prohlídku po cca 5 letech K OČNÍMU LÉKAŘI (měla jsem žádanku od obvodní lékařky) a dostalo se mi vyšetření zraku od registrované optometristky, která, jak uvádí některý z příspěvků níže, sedí v každé optice. Ta mne poslala do její optiky, papíry pro jistotu nesla sama, do ruky mi je nedala. Já jsem je totiž chtěla, jak je to běžné u očních lékařů, jako výsledek vyšetření pro MNOU ZVOLENÉHO optika+předpis-úhradu od VZP na nové brýle. Přitom pacienta neinformují předem, jak je jejich povinnost. Obrátila jsem se na zdravotní pojišťovnu s dotazem na legitimitu tohoto postupu a také, jestli si tato organizace bude účtovat vyšetření a jaké.

Takhle podle me doktor vypadat nema.. Zajmy pacientu prece maji byt dulezitejsi, nez zajmy lekare.. a tady jsem to citila zcela obracene. Musim jen potvrdit mnohe negativni prispevky, ktere jiz byly napsany.

Pan doktor je sice milý, ale to bych řekla, že v dnešní době, kdy je očařů na každém rohu padesát, není vůbec neobvyklý jev.
Musím souhlasit s názorem, že pacienti jsou pro pana doktora ovečky, na kterých se dá dobře vydělat. Pokud si chce pacient koupit obroučky nebo čočky někde jinde než přes něj či jeho ženu, tak jsou s tím šílené problémy. Nepřekonatelným problémem je také sdělení pacientovi jaké má dioptrie.
Po těchto zkušenostech si jdu hledat nového očaře.

Pan doktor bere pacienty jako příjemný zdroj peněz. Jeho jednání s pacientem je výborné, dokud pacient kývá a nedokáže se v odborných názvech orientovat, avšak v opačném případě je zle. A pokud chcete náhodou napsat recept na brýle, tedy brýle či čočky zakoupit v jiné optice, než u pí.Giacintové, je to velký průšvih. Nejen já jsem tuto chvíli vzal nohy na ramena... Pokud si chcete s panem doktorem jen popovídat a sáhnout hlouběji do kapsy, doporučuji; v opačném případě radši hledat jiného "očaře".