Zvětšená klíční kost

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, před pár týdny mně začala bolet klíční kost a zvětšila se. Lékaři nevěděli jestli je to měkká tkáň anebo přímo kost tak mně poslali na sono a na RTG. Na RTG nebyl žádný nález a na sonu taky ne. Tak mně poslali na hematologii aby vyloučili lymfomovou infiltraci do kosti. Tam taky nic nenašli. Pak se bolest přesunula mezi krční páteř a lopatku. Někdy jsem měla i závratě a slabou bolest hlavy na jedný straně a zvláštní pocit za okem. Po pár dnech to přestalo. Teď mě bolí jenom krční páteř a mám mírné pískání v uších. Nevíte prosím co by to mohlo být a proč se to takto posouvá? Klíční kost od té události je sice menší ale zvětšená oproti druhé. Pokud ji stisknu, cítím bolest právě na místě mezi krčnou páteří a lopatkou. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem, Petra
Dobrý den Petro, pokud se na přístrojovém a krevním vyšetření nic nezjistilo, klíční kost se zmenšila, ale zároveň jsou přítomné bolestivé projevy v souvislosti s pohybovým aparátem, byl bych klidný. Volil bych komplexní rehabilitační péči s manuálními, fyzikálními a pohybovými postupy zaměřenými na oblast krční a hrudní páteře, dále obou klíčků, hrudního koše a bránice. Vše minimálně dvakrát týdne alespoň po dobu 1 měsíce. Zdraví BL