Zubní lékař

Na dentální hygieně mi odštípli část zubu. Okamžitě jsem si toho nevšimla. Na konci zákroku mi nedali zrcadlo. Zjistila jsem to krátce po odchodu z ordinace. požadovala jsem sepsat protokol o závadě. Obvinili mne, že jsem s tím už přišla, ale nenapadlo je mne na to upozornit před zákrokem. Mám svědky, kterým jsem zuby v pořádku ukázala před odchodem na dentální hygienu. V protokolu jsem odlišné verze. Jak dále postupovat. Zničili mi zub. Privátní klinika v Praze. Děkuji
Dobrý den, toto je bohužel sveřepá situace, která může přinášet nepříjemnost v podobě tvrzení proti tvrzení. Pokud máte nějaký fotografický důkaz, pak bych se průkaznosti nebál. Být Vámi, tak se odkážu na Asociaci dentálních hygienistek, kde Vám s případným postupem řešení rádi poradí. Za mne bych si vyžádal výpis z Vaší zdravotnické dokumentace, kde by o tomto měl být zápis. Tedy zda zub již byl odštípnutý, či nikoliv.
držím palce v řešení. S pozdravem Nikola Alexij, DiS.

Dobrý den, je to komplikovana situace, samořejmě v ramce dentální hygieny nemělo by vzniknout mechanicke poškození zubu, ale spravni postup Vam neporadim, musite skusit jěště jedno to probrat z lekařem.
Dobry den,
to me moc mrzi, ale bohuzel Vam s timto dotazem nejsem schopna pomoci.
Je to nejspise slovo proti slovu a obratila bych se spise na nejakeho pravnika.
Drzim palce, KD
Dobrý den, nerozumíme úplně Vašemu dotazu, na které klinice se situace přihodila. Na našem pracovišti si žádné podobné situace nejsme vědomi a žádný záznam o příhodě nemáme.Zákrok se u nás fotí standartně intraorální kamerou před a po výkonu,takže by vzniklá situace měla být zaznamenána. Každopádně zdravému zubu by se při ošetření dentální hygienistkou nemělo nic podobného stát, jelikož nepoužívá žádné přístroje, které mohou odlomení zubu zapříčinit (jedině zub oslabený rozsáhlým kazem nebo nekvalitní nedržící výplní). S pozdravem Denté Clinic Prague s.r.o.