Zdravím, V noci mám často pocit, že umírám, jde to od srdce. Mám pocit, že mi přestalo tlouct, šoke

2 Počet odpovědí:
Zdravím,
V noci mám často pocit, že umírám, jde to od srdce. Mám pocit, že mi přestalo tlouct, šokem se brobudím s velkým a hlasitým nádechem, což mě na srdci trochu zabolí. Po zkontrolování srdce tluče normálně. Velmi často se mi také stává, že chvíli nevím kde jsem, jestli jsem opravdu doma, co tady dělám, kdo jsem apod. Trpím Obscedatně kompulzivní poruchou a tyto příznaky jsem sdělil kdysi svému Psychiatrovi. Domníval se, že jde o panickou ataku ze stresu. Dal mi tehdy přášky ale já tomu nevěnoval pozornost. Jenže poslední dobou toho je opět moc.
Dobrý den, kolegyně Neumannová má pravdu v tom, že byste měl hledat příčinu, tedy učit se být pozornější vůči svým emocím, více prozkoumat povahu svých vztahů, zejména k nejbližším. osobam. Rozhodně bych se na Vašem místě nespokojoval s povrchním konstatováním, že jde o paniku že stresu apod. Prášky od psychiatra rovněž asi podstatu potíží nijak neřeší. Zkrátka to vypadá, že byste měl zvážit možnost vyhledávání psychoterapie, tu asi u svého psychiatra nedostanete. To ale předpokládá .na Vaší straně větší ochotu se pozorně přiblížit svým emocím a tomu, co říkají. Tohle spise půjde zvládnout s pomocí terapeuta, což bývá častěji psycholog nežli psychiatr. Odhaduji, že potřebujete více, nežli cvičení podle návodu, spíše živý kontakt, který Vám pomůže dostát pod povrch věcí. Vladimír Forst