V březnu po příchodu domů v nové obuvi do hodiny silná bolest kolene z čelní strany i obou stran. Bo

1 Počet odpovědí:
V březnu po příchodu domů v nové obuvi do hodiny silná bolest kolene z čelní strany i obou stran. Bolest i v klidu. Od praktického lékaře neschopenka a k ortopedovi. Ortoped lékařka vzala po 14 dnech, jinde čekací doba i 2 měsíce. Koleno prohlédnuté očima, s nohou provedeno ohnutí do stran a prohlášení, že je to meniskus. Pozvánka na rentgen, kde se zlomenina neprokázala. Poprosila jsem o mag. rezonanci, ale prý je to zbytečné. Byla mi nabídnuta injekce Mezokainu, ale na něj jsem alergická, tak nic. Objednávka k provedení artroskopii v září. Do té doby rehabilitace a cvičení kde mě objednali na květen a divili se proč nemám ortézu , nebo berle abych nohu odlehčila. Kde je vzít nevim, či sama zakoupit? Nyní v dubnu koleno bolí na vnitřní straně, jako by ve svislém pruhu asi 2 cm od čelního kloubu lidově jabka. Chůze je bolestivá při došlápnutí. Mažu gelem Indobene a stahuji. Vím, že nejsem známý sportovec, jsem žena, která stojí víc jak 30 let ve fabrice u stroje, ale mám pocit, že jsem vlastně odkázána na samoléčbu. U sportovce by se vše řešilo hned. Prosím o radu zda nemám sama zajít třeba do jiné nemocnice a zda by mě vůbec vzali na vyšetření? Děkuji.
Dobrý den.
Kolenní kloub je nejsložitější kloub v těle. Otázka příčiny bolesti je na vyšetření zkušeným ortopedem, bez vyšetření nelze posoudit. Může se jednat o poškožení menisků či vazů, arthrosu atd. Bohužel objednávka u většiny doktorů je nutná, často odpovídá oblíbenosti lékaře.
S pozdravem Pavel Krejčí