Tlak v krku

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
je mi 22 let a jsem již rok po operaci nádoru štítné žlázy, byl jsem i na doplňující léčbě radiojodem a už jsem byl i na kontrolním měření a podle všeho mám tělo čisté. Ale do toho mi těsně před touto nemocí našli reflux na žaludku, který podle mě způsobil právě ten nádor, protože jsem si stále stěžoval na hrozný tlak v krku, jako bych si do něj strkal prsty, což vyvolávalo až pocit, že se mi chce zvracet. Díky tomu mi našli bulku, která mi tam tlačila. Tento hrozný pocit už zmizel a nyní se snažím nabrat váhu, jelikož jsem za tu dobu zhubl skoro 15 kg a do toho beru hormony, takže to jde pomalu, ale i přesto se mi pravidelně každý den udělá tento hnusný tlak vzadu na patře, jako by tam něco tlačilo, nejčastěji říkám "lžička tlačící tím polštářkem nahoru na patro" v místě, kde už si jazykem nedosáhnu. Pak musím zastavit, pomalu dýchat a nejlépe si tahat za jizvu a za chvíli to povolí a takto třeba několikrát s mezerami. Jeden doktor to přikládal refluxu, další že to stahuje ta jizva a měla by se nechat nějak upravit, další, že tam vede nějaký nerv, který by to mohl vyvolávat, dokonce jsem byl myslím na CT krku a je čistý. Proto se obracím na Vás, jelikož na vás čtu jen dobré ohlasy. Nejhorší je, že se neskutečně bojím a nemám rád vyšetření typu zrcátek a sond do krku, proto jsem taky při každodenních kontrolách po operaci trpěl.
Moc děkuji za jakoukoliv radu. Klidně budu rád, když mi doporučíte někoho, kdo by mi mohl poradit.
Vážený pane,
jelikož jste byl na CT krku,které bylo bez patologických změn, organická příčina by příčinou neměla být, jinak by bylo vhodné ještě provést flexibilní oesophagoskopii,která byl měla potvrdit výsledek CT. Jinak takto na dálku nemůžu stav rozhodnout.
S pozdravem MUDr. Pavel Ovísek