Dobrý den,chtěla jsem se zeptat mám skoro 9 letou dceru když jsem zjistila že ji čekám ,byla jsem v práci přepadena moje těhotenství bylo celé o strachu.Jenže moje dcerka se začala nyní moc bát ve čtyřech letech byla u lékařky a ona se s ní násilně zmocnila odběru krve,tady to vlastně všechno začalo teď mám problémy jít s ní k lékaři i když má změněnou lékařku,ale stejně se bojí zbledne a je jí na zvracení.I když má jet nakoupit nebo cokoliv.Ještě jsem zapomněla od toho co má panicky strach jsem jí vzala k lékařce na očkování a neřekla jsem jí to, od té doby konkrétně mě a manželovi nevěří a nikam s námi nechce jen po okolí a nic víc.S mojí dcerou odjela na víkend k ní aniž by ji něco bylo.I když už jsem ponaučená mluvím s ní o všem a na rovinu nějak se to nelepší.Moc prosím o radu.Předem moc děkuji
Mgr. Miroslava Pešlová
Mgr. Miroslava Pešlová
Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut
Praha
Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz.

Píšete o přepadení v době těhotenství a o svém strachu, který jste zažívala. Dovedu si představit, jak velmi náročné to pro Vás muselo být.

Popisujete projevy strachu v chování Vaší dcery, "nastiňujete" situace, ke kterým došlo a rovněž svůj způsob chování k dceři. Věřím, že si děláte starosti.

Bylo by vhodné, abyste navštívila odborníka - terapeuta, který by s Vámi hovořil o Vaší situaci a zároveň Vám doporučil vhodný způsob pomoci. Kontaktování terapeuta doporučuji proto, poněvadž je potřeba zjistit nejrůznější souvislosti týkající se Vaší situace a ty je možné zjistit právě rozhovorem s odborníkem.

Přeji Vám, ať se daří jen lépe.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.