Vážená psycholožko Voláková, ráda bych Vás poprosila o radu. Je mi 23 let, špatně zvládám stres a už delší dobu tento stres zaháním masturbací. Moc se za to stydím, ale chtěla bych to omezit a zvládat stres jiným způsobem. Nyní se snažím napsat diplomovou práci a musím chodit do knihovny, protože jinak nejsem schopná s masturbací přestat(masturbuji každý den několikrát denně a vůbec mi to nepřináší radost-spíše naopak). Tento stav trvá již dlouhou dobu (nejvíce v období zkouškového) Kvůli špatnému zvládání stresu mám ještě další zlozvyk a to je okusování nehtů (už od dětství) Myslíte, že je vhodné v mém případě vyhledat odbornou pomoc? Děkuji moc za radu. Přeji Vám pěkný den

Psycholog, Psychoterapeut
13 názor
Domažlice

Dobrý den, děkuji za dotaz. Píšete, že špatně zvládáte stres a delší dobu se s ním vyrovnáváte masturbací. Ráda byste se naučila vyrovnávat se se stresem jiným způsobem. první krok na vaší cestě ke změně jste již učinila, tedy, že jste problém pojmenovala a rozhodla se s ním něco dělat. Určitě bych vám doporučila systematickou psychoterapii, kde budete hledat nové copingové strategie, případně kombinaci s relaxačními technikami (správné dýchání, progresivní relaxace..) přeji vám, ať se vám vaší starost podaří vyřešit a hodně sil u psaní diplomové práce! S pozdravem, Daniela Voláková

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz