Dobrý den Mám více problémů. Mám problém komunikovat s cizími lidmi. Když mám komunikovat s lidmi třeba na úřadech. Tak se nedívám do očí,koktám,červenám se,potím se,třepou se mi ruce a bývá mi na zvracení. Minulý rok v srpnu jsem si pochroumala koleno. A doktoři mi řekli že mám možná poškozený vnitřní meniskus. Ale to žádné vyšetření neprokáže. Musela bych jít jedině na artoskopii. Ale to já nechci,bojím se nemocnice,nikdy jsem v nemocnici neležela. Do dneška mě bolí koleno. Od minulého roku se mi motá hlava a je mi na omdlení. A brní mi nohy někdy. Doktoři mi dělali veškerá vyšetření,ale vše bylo negativní. Poslední dobou se to zhoršilo a bývá mi i dost na zvracení(ale nezvracením)proto ani moc nejím. Hodně jsem zhubla. Doktoři mi jen zjistili že mám hodně zablokovanou krční páteř. A s tím chodím na obstřiky a měla jsem i rehabilitaci. Jednou jsem měla nízkou B12 a od té doby jsem brala B12 v tabletách. A teď mi dávají B12 injekčně. Ale po krevních testech je teď v normě. A jinak mám nízké železo. Ale nic kritického. Na to beru léky. A moje ošetřující lékařka mi doporučila návštěvu psychologa,jestli to nemám vše psychického původu. Když žádné vyšetření nic neprokázalo. Tak bych se chtěla zeptat jestli by to mohlo být psychického původu a jestli mám sociální fobii? Děkuji moc za odpovědi

MUDr. Věra Košťálová
Ostatní, Psycholog
12 názor
Ústí nad Labem

Dobrý den, podle toho, jak svůj stav popisujete a vzhledem k tomu, že jste podstoupila lékařská vyšetření, která žádnou příčinu Vašich obtíží neobjevila, přikláním se k názoru, že se u Vás jedná o psychický problém. Jsem o tom přesvědčena. Je třeba zjistit, proč a kdy k Vašim obtížím došlo. Odpovědět si na otázky, které Vám zřejmě nejsou vůbec příjemné. Poznat sám sebe a ujasnit si, co od života očekáváte. Poznat své možnosti, překážky, sílu, vytrvalost, víru. Až se Vám to podaří, najdete opět chuť do života a zdravotní problémy vymizí. Hodně štěstí! :-) Věra Košťálová

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz