Simona Vrubelová

Dobrý den nikdy jsem nebyla u psychologa , chtěla jsem se zeptat jak probíhá první návštěva ?

Děkuji
První návštěva obvykle vypadá tak, že popíšete svoje potíže, které Vás přivádějí. Potom Vám psycholog vysvětlí, jakým způsobem pracuje a společně se domlouváte na čem budete pracovat ( např. Zvládání úzkosti, komunikace s partnerem atd.). Mám zkušenost, že většině lidí se velmi uleví, když se odhodlají k psychologovi dojít a obvykle si říkají, že zbytečně dlouho trápili tím, že to odkládali. Určitě se není čeho bát a pokud Vám první odborník nebude lidsky sympatický, zkuste jiného. Každý člověk je jiný a potřebuje si najít odborníka, s kterým se cítí dobře.
Držím Vám palce!

Dobrý den paní Vrubelová,
děkuju vám za Váš dotaz. Vaše otázka je velmi dobrá.
Nevím přesně, jak je to u jiných kolegů, ráda Vám však napíšu, jak probíhá první návštěva klientů u mě. Než dojde k prvnímu setkání, domlouváme se mailem, telefonicky nebo se klienti objednávají přes tyto stránky.
Každá konzultace je originální, každý člověk je jiný, což je dobře, takže se nedá dopředu říct, jak bude hodina probíhat.
Ale vždy při prvním setkání zjišťuju, co pro daného člověka můžu udělat já, jak mu můžu pomoct. Je pro mě důležité zjistit, co se v životě toho daného klienta děje, jak věci vidí, co potřebuje změnit, co má rád, co všechno už zkoušel udělat apod.
Někdo se potřebuje vypovídat, někdo potřebuje radu, co dělat nebo nedělat, někdo chce slyšet pohled nestranného člověka, někdo chce pracovat pomocí hypnoterapie. Pro každého může být dobrý výsledek konzultace něco jiného, takže první hodina je zaměřena hlavně na to, abychom se spolu domluvili na tom, co spolu můžeme udělat, aby byla naše spolupráce úspěšná.
Někdo ví, že se chce potkat jen jednou a někdo ví, že chce absolvovat dlouhodobější psychoterapii, i podle toho se při prvním setkání řídíme.
Vždy se snažím, aby čas, který spolu s klienty strávíme, byl pro ně užitečný, ať už se vidíme jednou nebo vícekrát.
Když vás napadne ještě něco, na co bych Vám mohla odpovědět nebo co byste potřebovala doplnit, můžete napsat.
Naďa Skyvová
Dobrý den i Vám,
první návštěva je většinou taková "mapovací". Já zjišťuji, s čím klient přichází a snažíme se spolu definovat to, na čem spolu budeme pracovat. Někdy klient přichází s jasnou představou, jindy se bavíme o možnostech práce.
Samotná terapie většinou začíná druhým sezením.
Vše dobré,
Denisa Pastuszaková