šestileté dítě s +1,0D i nadále bez korekce

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
prosím moc o radu.Jsem trošku zoufalá.Synovi je šest let a občas chodíme na kontroly k oční lékařce.Vlastně jsme se do její péče dostali jen díky tomu,že naší praktické lékařce se zdálo,že kluk v roce mírně šilhal.Navíc uvedu,že brýle máme v rodině-já matka -4,5 dioptrie do dálky na obě oči,otec + do dálky a bohužel zanedbaná péče lékařů v jeho dětství zapříčinila to,že má velice špatnou osu a cylindr,takže jeho skla ho vyjdou mnohem více než mně.Syna měla paní doktorka rozkapávat,ještě když jsem volala zdravotní sestře do ordinace tři měsíce zpětně,říkala,že budeme kapat.Jaké bylo moje zjištění,když kluka nerozkapávala....Přečetl hrabičky,ale u poslední řádky se mi zdálo,že jako by se snažil ostřit.Nešilhá,vidí,ale překvapilo mě,že trochu ostří....Paní doktorka je specialistka,má hodně dětí z přilehlých speciálních školek a školy pro zrakově postižené....MÁ ÚPLNĚ NATŘÍSKÁNO....ale....napsala
+1,0D,korekce nepsaná,
PO -1,0 comb +0,5cyl ax 80
LO- 1,0 comb +0,75 cyl ax 100 akomoduje,nitrooční nález fyziologický
víte já začala s jednou dioptrií v osmi letech a do té doby jsem nevěřila,že jde vidět lépe....
Sice paní doktorka tomu rozumí jistě lépe než já,ale pořád nemohu uvěřit proč nám brýle nenapíše....Paní doktorka nám pouze řekla,že vidí dobře a že vzhledem k rodinné anamnéze doporučuje občasné kontroly,bohužel na nic víc už nemá při své klientele čas....Což je bohužel škoda,protože pak člověk dumá....Zvažovala jsem i vyšetření na nějaké soukromé klinice v Českých Budějovicích,kde by měli čas nás nejen vyšetřit,ale i informovat,co si z toho máme vzít....Nejvíce se bojím,že syn bude mít špatnou osu a cylindr jako má jeho otec...Nechci nic zanedbat.Prosím poradte mi nějak takto na dálku,proč je syn bez korakce.A jak dlouho může být takto bez korekce,když má evidentně +1dioptrii do dálky....
Děkuji předem za odpověd.
S pozdravem
Lenka
Dobry den,
+1,0 bryle skutecne neni nutne predepsat, pokud dite vidi na 100% , obema ocima stejne a ma prokazane tzv.jednoduche binokularni videni.Ale rozhodne by mely byt dioptrie potvrzene v rozkapani!Uvazujte o doplneni i tohoto vysetreni tam nebo jinde.
S pozdravem
E.Jerhotova