Sádra a antikoncepce

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, od 3.1. mám na 6 týdnů sádru pod koleno. Na ředění krve jsem dostala Fraxiparine. Zároveň užívám dlouhodobě (10 let) antikoncepci Yadine (poslední 4 roky). Mám antikoncepci po dobu sádry vysadit?
V září tohoto roku jsem navíc plánovala antikoncepci kvůli těhotenství úplně vysadit. Je tedy lepší antikoncepci vysadit už teď úplně nebo v druhém případě vysadit na 2 měsíce, pak začít na 6 měsíců zase brát až poté vysadit před těhotenstvím úplně?
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli můžu antikoncepci vysadit okamžitě nebo musím dobrat do konce plata (zatím jsem z něj měla jen 5 prášků). Děkuji a přeji hezký den
Dobry den dostal jsem Vas dotaz- ano napr. pri znehybneni koncetin po urazech operacich apod se vetsinou nasazuje nektery z vysokomolekularnich heparinovych preparatu na redeni krve, ma-li ale pacientka napr Leidenskou mutace - poruchu trombogenu nebo jinou cevni diagnozu, pripadne pokud kouri a k tomu jeste bere antikoncepci- je nebezpeci tromboembolickeho onemocneni podstatne vyssi nez normalne. Pokud jste se jiz rozhodovala lecbu antikoncepci ukoncit urcite bych tak ucinil- s ohledem na cyklus by pak bylo vhodne a spravne, abyste douzivala do posledni aktivni tabletky a pak jiz dalsi platicko nenacinala a vyckala menstruace. Pokud budete jeste neco potrebovat, klidne se na mne obratte. S pozdravem
MUDr. Ludek Fiala, MBA