Problémy s matkou

1 Počet odpovědí:
Dobrý den , je mi 15 let a mám problémy s matkou .. Od té doby co , odešel můj otec se moje matka chová nesnesitelně , příjdu si jak kdybych byla já matka v domácnosti a ona v pubertě . Často chodí na zábavy spíše každý pátek a sobotu , pije alkohol i přes to že můj otec je muslim. Také si udělala spousty seznamek a schází se s chlapy a často třeba odjede na pár dní a nikdo o ní nic neví. Často jsem byla doma s dvouma mladšíma bratry sama a hlídala je , neměla možnost jít ven neustále musím uklízet , vařit . Ale asi před 5ti měsíci sme k nám domů vzali paní je jí kolem 50ti ale jejímu mužovi je 25 a je v Tunisu a nemůže se sem , takže si užívá často s jinými chlapy stejně jako moje matka . Matka pracuje a máme co jíst , to ano .. Ale neustále na mě řve přikazuje mi furt něco , vydírá mě .. Tolik bych si přála od ní odejít. Není vůbec zodpovědná , jsem teď nemocná a musela jsem jí prosit 2 týdny ať se mnou zajde k doktorovi ale u toho na mě řvala že mi nic není , že to přejde a pořád něco . Nemohu to ani nikomu říct nebo by sme měli problémy ze sociálkou a je toho na mně strašně moc do toho se musím učit a chodit do školy . Nevím asi to je mnou nebo jí , poradila by ste mi prosím co mám dělat ? Děkuji..
Dobrý den,
Váš problém je jistě vážný a určitě nepřikládejte vinu sobě, to jistě ne! Nejsnazší řešení by bylo požádat o pomoc sociální službu, ale to, zřejmě, nechcete. Pokud se cítíte nemocná, můžete ve svých 15 ti letech navštívit lékaře sama. Odbornou pomoc by potřebovala hlavně Vaše maminka, ale toho asi těžko dosáhnete. Pro Vás platí - chovejte se co nejlépe podle svého svědomí, ale hlavně asertivně - trvejte na svých názorech a postupech, nenechte se ponižovat ani zastrašovat, poukazujte na nedostatky, ke kterým v domácnosti dochází a pokuste se přimět maminku ke spolupráci. Buďte Vy ta dospělejší! Jednou na sebe budete hrdá! :) Svěřte se dobré kamarádce a nestyďte se požádat okolí o pomoc. Pokud byste měla zájem o konzultaci, jsem tu pro Vás.
Hodně odvahy a síly a pěkné dny!
Věra Košťálová