Problém se zlatým stafylokokem. Malá si ho prinesla pravdepodobne z porodnice (kde se narodila) v pu

1 Počet odpovědí:
Problém se zlatým stafylokokem. Malá si ho prinesla pravdepodobne z porodnice (kde se narodila) v pusince, kde mela hnisavou ránu, která se špatne hojila, zhojila se jí asi za mesíc, mesic a půl. Mě to přenesla do prsa, kam jsem dostala velky zanet a i absces, coz se nastesti potlacilo ATB, ale mela jsem troje, asi mesic v součtu jsem je brala. Mala má od té doby trochu chronickou rymu a neco malo ji v nosanku nasli ..( toho stafylokoka, ale ne v nejakem velkem mnozstvi).
Ale ted po 4 mesicich jsem se nachladila, nakazila jsem partnera i malou, nemuzeme se z toho moc dostat, uz 14 dni to máme. Prijde mi, že já to mam usazene v dutinach( na coz trpim) a ve steru z nosu nasly Stafylokoka zase :/. Co s tím? U mě a u malé ( 5 mesicu) ? Díky moc za Vaše názory
Zlatý stafylokok je součástí běžné kolonizace nosa a krku. Jak infekční agens se projeví po virovém onemocnění. Takže pokud má malá Zlatého stafylokoka v krku a jinak je zdravá, neřešíte nic. Co se týče zánětu prsu tam se jako infekční agens podílí často, léčba je standartní tak jak jste uvedla . A přenos infekce co jste popsala může být i tou cestou. Co se týče nachlazení.... klinika s lékařem 14 dnů a bez lékaře 2 týdny :) se říká. Takže vydržte. Ale co se týče dutin je nutno udělat ORL vyšetření a dle toho zvážit další postup a léčbu. S pozdravem MUDr. Michnová