Problém s o těhotněním

1 Počet odpovědí:
Dobry den paní doktorko,
prosím Vás o radu, s manželem bychom rádi miminko, ale mám problém, že po vysazení antikoncepce - brala jsem ji 10let nemám menstruaci (dle rady mého lékaře jsem čekala 4 měsíce od vysazení a pak to sním řešila). Dosud mám místo menstruace pouze dvoudenní špinění. Je mi 28 let. U svého lékaře tento problém řeším asi 5 měsíců a jsem z toho taková nesvá. Při první návštěvě mi byl aplikován agolutin bez výsledku, tak byl obnoven za 14 dní další injekcí. Přišlo po něm pouze krátké špinění. Po té mi pan doktor dal duphaston brala jsem 1 tabletu denně celý měsíc, ani po něm normální menstruace nepřišla, a jelikož jsem ho blbě snášela (vyrážky, deprese) tak mi pan doktor dal místo něj estrofem, který sem brala 1 tabletu celý měsíc. Po něm krvácení nepřišlo žádný, proto mi byl aplikován agolutin, po kterém přišlo zas pouze dvoudenní špinění. Nyní beru estrofem 5 -18 den cyklu a 21-28 den cyklu utrogestan 2 tablety za den. Po prvním vysazení se dostavilo opět pouze špinění. Vyšetření mi bylo děláno pouze preventivní a ultrazvukem. Byla by jste tak laskavá a napsala by jste mi prosím jak by jste postupovala vy? podle mého doktora je na vše času dost a proto mi prý dává nízké dávky léků jenže já už z toho jsem hodně špatná. Předem děkuji za radu S pozdravem Ina
Po vysazení antikoncepce obvykle nějaký čas trvá, než tělo pochopí, že musí začít produkovat hormony samo. 5 měsíců nepovažuji za nějak příliš dlouhou dobu. Bu´d bych vyčkala, až se cyklus sám upraví, nebo je na místě substituce jak estrogenů , tak i gestagenů.