Problém s achillovou šlachou - trvající

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chci se zeptat - manžel má už asi rok problémy s achilovou šlachou. Začalo to tím, že přehnal jednou běhání a od té doby se to táhne, že ho šlacha bolí. Občas trochu pokulhává, když se to zhrší, pak se to zase zlepší a docela to jde, ale úplně dobré to není a tak se nevěnuje činnostem, které rád dělá - horská turistika. 2 x také navštívil lékaře, který mu do šlachy píchnul steroidy (s několikaměsíčním odstupem), po 2 . aplikaci nemohl den chodit, hrozně ho to bolelo. Tam jsem mu už chodit zakázala. Teď byl na rehabilitaci, dávali mu bublinkovu koupel nohy a nějaký laser či co, jezdil si tím po noze. Také mu další doktor doporučil dávat 14 dní flexonáplasti - ty mu docela zabírali, ale teď je vysadil a je to zase to samé. Už fakt nevím, co dělat. Žádný doktor mu zatím nedělal nějakou diagnostickou zobrazovací metodu, tak mne napadlo vyžádat si někde např. toto- jestli by se neobjevilo v čem je problém. Napadlo mne, že třeba může být problém s držením těla, nebo s postojem nohy, nevím... Dřív se šlachou nikdy problém neměl, ale měl problém na této noze s látkem a stehnem, možná i s kolenem. Občas si prostě něco někde natáhl.
Myslíte, že byste mohl manželovi s problémem pomoci? Děkuji za odpověď.
Dobrý den. Fyzioterapie se zaobírá především funkcí a ta je při jakékoliv poruše či postižení narušena. Tedy dá se poznat, zda dolní končetiny a potažmo celé tělo funguje správně nebo z nějakého důvodu (např. podvrtnutím kloubu,blokádou nebo natažením svalu v minulosti) nikoli. Z Vašeho popisu je patrno, že pan manžel měl již nějaké potíže s touto končetinou. Z toho soudím, že stav ještě před přetížením nebyl optimální. Netvrdím, že fyzioterapeutické techniky jsou tzv. všeřešící, nicméně mohou z velké části pomoci k odstranění daného problému. Proto navštěvuju na fyzioterapii doporučuji. Budete-li chtít, můžete se na mě obrátit. S pozdravem Pavel Zrubek