Problém dospívání

6 Počet odpovědí:
Dobrý den,
už nějakou dobu brouzdám a hledám po internetu nějakého psychologa na popud mého přítele, myslí si, že mi může pomoc jedině psycholog.
Chtěla bych se zeptat, jak to u Vás funguje a jestli musím mít nějaké doporučení, abych se mohla u Vás objednat, nebo zda nikoliv. A jestli jde to proplatit přes pojišťovnu? (211)
Je mi osmnáct a nemám příliš velkou chuť do života, mám problém s zvládáním stresu, být v kolektivu lidí, lidem se spíše vyhýbám a to i na soc. sítích a dříve jsem se sebepoškozovala (přítel na to přišel, kontrolu je mě pod vykřičníkem, pokud to udělám, tak ho nějakou dobu neuvidím). Cítím se stále pod tlakem i když možná neprávem. Mám často noční můry a celodenní tlak na prsou, pocit, že mě stále někdo sleduje, i když jsem sama v místnosti. Já si myslím, že to nějak pubertou přejde, upřímně se i bojím, někam jít.
Děkuju za radu a i odpověď.
Hezký den, milá tazatelko,
oceňuji Váš zájem i zájem Vašeho přítele k pomoci. Píšete, že máte obavy jít si "popovídat" k psychologovi, psychoterapeutovi nebo ke kouči a domníváte se, že potíže vymizí samy. Ano, je to možné, i kašel nebo teplota vymizí samy, když člověk doma leží, ale trvá to déle, než s kapkami, pastilkami nebo acylpyrinem. Terapeuti, psychologové a kouči jsou profesionálové, kteří umí pacienty a klienty nenálepkovat, nehodnotit a podpořit v tom, co se jim daří. Konzultací může být několik, třeba do pěti sezení, Po příjemném rozhovoru se můžete cítit lépe a soukromý psychoterapeut či kouč ani nemusí informovat zdravotní pojišťovnu o tom, jaké potíže s klientem společně probírali.
K objednání ke mě nemusíte mít žádné doporučení a bohužel, sezení neproplatí zdravotní pojišťovna. Pracuji na tzv. přímou úhradu od klienta.
Pokud se ke mě chcete objednat, stačí poslat e-mail na stana.sevcikova@gmail.com.

Přeji dobré dny, s(mějte) se hezky,

Stanislava Ševčíková