Proběhla 2 rande. Vypadalo to,že jsme si padli do oka. Napsal mě,že mě má svým způsobem rád a pak se na 4 dny odmlčel. První jsem se musela ozvat já,pak opět reagoval. Je takové chování normální? Nevím co jsi mám o něm myslet. Zda to myslí vážně a jak přistupovat k takovému muži. /je nám oběma 38/. Děkuji za radu.
Dobrý den, bohužel jsem svědkem, že seznamování a navazování dlouhodobých vztahů, je pro mnoho lidí čím dál náročnější, zvláště, když už mají za sebou několik zraňujících zkušeností. To, co tedy píšete, že se dotyčný po 4 dnech neozval, slýchám od žen ve své praxi velmi často. Nevím, zda je to normální, ale vím, že většina žen, které položí tuto otázku, cítí, že je něco špatně, a že by to potřebovaly jinak. Chápu vás, že chování dotyčného muže vás mate, já bych na vašem místě potřebovala vědět, jak na tom jsme, zda to oba vidíme stejně. Např. chceme se vídat a více se poznávat, komunikovat každý den nebo potřebujeme pozvolný start? Neznám jiný recept, než o svých potřebách hned od začátku otevřeně mluvit a ptát se druhého, co zase potřebuje on. Možná je to cesta pro odvážné, protože s větší otevřeností může být spojen strach z odmítnutí, ale na druhou stranu, není právě to, co ve svém věku hledáte - otevřený, na důvěře založený vztah? Otázka je, co hledá ten druhý.
Držím vám palce,
Markéta Rozsívalová

Dobrý den, kolegyně Rozsívalová Vás povzbuzuje zdá se hlavně k odvaze a trpělivosti, v podtextu pak jakoby naznačuje, že muži často takoví jsou (?). Ať už tak či tak, můj dojem je, že v tomto případě jste ostražitá a na vážkách celkem právem. Slyšet od potenciálního partnera, že mne má "svým způsobem rád", taky bych v tom něco hledal, tím spíš, že se nejedná o 20 letého, ale o dost staršího muže, který mi může, právě touto jemnou formou, naznačovat, že ve mně nejspíš nevidí zrovna tu, kterou asi hledal. Je věcí Vašeho pocitu a rozhodnutí, zda jeho pasivitu a nejasné vyjádření citů vezmete v potaz. Můj názor je, že pokud cítíte jistou šanci na jiné seznámení, bude lepší zkusit něco jiného, nežli se pracně prokousávat ke skrytým partnerovým výhradám, které lze z náznaků v tomto případě tušit. Vladimír Forst
Milá neznámá, to je téma, které nás baví a každý to vnímáme po svém. A pak se na něco psycholgů ptejte, že ;) . Doporučuji knihu Mars a Venuše si spolu začínají. Každopádně doporučuji citově být zdrženlivá, souhlasím s p.Forstem, že v tuto chvíli není nažhavený a pokud budete chtít jeho vyjádření ted, spíše uteče.Je třeba nechat muže jeho tempu a vnímat jeho iniciativu. Já bych hned nenastoupila s dotazem: "jak to vidíš?" Mohou být různé začátky - může to jít přes kamarádský vztah... v tom bych viděla potenciál - úskalí internetového seznamování je právě to, že lidé často čekají lásku na první pohled, snadno vylučují, ale v přirozeném seznamování funguje velmi často princip obeznámenosti. Držím palce.
Doporučuji osobní seznamování při nějaké aktivitě, kterou máte ráda....poznávat muže přirozeněji, než na seznamkách...
vážená paní,
dvě rande, potom 4 dny se nezval až vy reagujete...a ptáte se na normalitu osobnosti ? Vždy´t je to začátek seznamování. Nemyslete na normalitu osobnosti, ale snažte se znovu komunikovat, jinak se nic nedozvíte a nechte po čase věcem volný průběh. uvidíte a mějte se moc dobře. Můžete se objednat.