Pro dobro syna .

5 Počet odpovědí:
Dobrý večer ,chtěla bych se zeptat ohledně svého syna 3roky .Otec syna který se o něj nezajímal přes dva roky. Zažádal soud o kontakt se synem.Ale od mala ani do téhle doby o něj neměl zájem a teď by ho chtěl půjčovat .Když jsem synovi řekla že pojede pryč za otcem tak se mi rozbrečel že nikam nepojede a že tátu nemá .Paní sociální pracovnici jsem to říkala že syn k němu nechce jelikož ho nezná a nutit ho nemůžou a jenom mu tím ublíží .Nevím si rady nechci aby mi syn k němu jezdil a on mi ho vozil zpátky domů celého ubrečeného a vystresovaného. Prosím poraďte děkuji
Dobrý den,

vnímám Vaši starost a jemnou pozornost k přáním a potřebám Vašeho 3letého syna. Jste postavena před obtížnou otázku, kdy o Vašeho syna, jehož otec se o něj příliš nezajímal předchozí dva roky, najednou otec projevuje více zájmu a chtěl by se s chlapcem více vídat. Syn je ale zvyklý na Vás a nerozumí současné změně. Při čtení Vašeho dotazu mě zajímá a v konzultaci bych se Vás i zeptala: Co si o celé záležitosti myslíte Vy? Jaké máte rozhodnutí soudu? Platil otec celou dobu výživné na syna? Byly v jeho chování, které popisujete jako nezájem o syna, i pozitivní momenty? Jak jste hovořila se synem o otci? Je možné společně s otcem zajím na nějakou akci, kde by Vás syn viděl společně? Můžete se případných návštěv alespoň částečně účastnit? Je možné společně s otcem zajít na sezení terapie, kde byste se dohodli na emocionálních i technických otázkách případného zacházení s Vaším dítětem? Jak dlouho trvá Vašemu synovi, než si zvykne na nové události v životě a jaké máte zkušenosti s tím, mu pozvolna pomoci nové události zvládat? Kdo by Vám mohl v současné situaci pomoci? Napadá mě, existují organizace, v Brně např. Spondea, které pomáhají rodičům s tzv. asistovaným kontaktem, a umožňují lépe zvládat podobné situace spojené s odcizením dítěte a vzájemnou nedůvěrou.

Držím moc palce a přeji poklidné podzimní dny,

Stanislava Ševčíková