Přítel semnou neumí komunikovat

Dobrý den,hledám odbornou pomoc pro mého přítele.Jsme spolu sice krátce(cca 6 měsíců),ale moc ho miluji věřím v to,že i on mně,ale bohužel semnou neumí normálně komunikovat,vyjíždí po mě za maličkosti a nezvládá stresové situace.Vyvrcholí to až ve veliké nedorozumění,přitom toho třeba za hodinu lituje a opustit mě nechce.Jsem zoufalá

děkuju Vám za otázku a důvěru. Napsala jste, že hledáte pomoc pro svého přítele a že jste spolu krátce. 6 měsíců je období, kdy se spolu partneři učí komunikovat, hledají způsoby, jak se k sobě chovat, jak spolu mluvit i jak spolu dobře mlčet.
Zajímalo by mě, jak celou situaci vidí Váš partner, jak Vaši společnou komunikaci vnímá on, jestli cítí, že potřebuje pomoc, jestli Vás o pomoc požádal.
To, že jste napsala, pro mě znamená, že chcete potíže, o kterých jste psala, změnit. A to je možné i pomocí psychoterapie. Je to jedna z možností, jak začít pracovat na tom, ať s druhými umíme dobře komunikovat, ať se umíme dobře vyjádřit i dobře poslouchat. Když na tom budete chtít pracovat, ať už sama nebo spolu s partnerem, můžete k tomu použít i mě nebo někoho z mých kolegů.
Jestli Vás napadá ještě něco, co bych pro Vás mohla touto virtuální cestou udělat, můžete mi napsat mail a domluvíme se, co dál.
Přeju Vám, ať spolu s partnerem projdete tímto novým obdobím dobře a ať si jednou můžete říct, že jste vše zvládli nejlíp, jak to šlo.

Nashledanou, Naďa Skyvová

Dobrý den i Vám,
problémy s komunikací jsou velice časté téma, které psychologové se svými klienty řeší. Na komunikaci se dá pracovat, pokud jsou oba partneři motivovaní. Doporučuji Vám i Vašemu partnerovi vyhledat odborníka a uvidíte, že nebudete litovat.
DP
soukromě již nepracuji, takže může přijít na pojišťovnu buď do nemocnice nebo do ambulance. Musí se ovšem předem objednat. Aktuálně klienty beru jen do nemocnice.
Jinak co se týče komunikace - toto je opravdu problém, zdá se, že má naučené vzorce, které nedokáže sám měnit. Může to být ale také tak, že ho něčím "provokujete" - např. používáte určitý tón hlasu nebo tak. Někdy je v tomhle případě lepší párová terapie. Základem je vůbec se o tom pobavit spolu - řekla jste mu to? Je schopný to uznat? Vnímá to sám jako problém? Základem k terapii je zájem klienta.
Kýrová