Přítel semnou neumí komunikovat

3 Počet odpovědí:
Dobrý den,hledám odbornou pomoc pro mého přítele.Jsme spolu sice krátce(cca 6 měsíců),ale moc ho miluji věřím v to,že i on mně,ale bohužel semnou neumí normálně komunikovat,vyjíždí po mě za maličkosti a nezvládá stresové situace.Vyvrcholí to až ve veliké nedorozumění,přitom toho třeba za hodinu lituje a opustit mě nechce.Jsem zoufalá
Dobrý den,

děkuju Vám za otázku a důvěru. Napsala jste, že hledáte pomoc pro svého přítele a že jste spolu krátce. 6 měsíců je období, kdy se spolu partneři učí komunikovat, hledají způsoby, jak se k sobě chovat, jak spolu mluvit i jak spolu dobře mlčet.
Zajímalo by mě, jak celou situaci vidí Váš partner, jak Vaši společnou komunikaci vnímá on, jestli cítí, že potřebuje pomoc, jestli Vás o pomoc požádal.
To, že jste napsala, pro mě znamená, že chcete potíže, o kterých jste psala, změnit. A to je možné i pomocí psychoterapie. Je to jedna z možností, jak začít pracovat na tom, ať s druhými umíme dobře komunikovat, ať se umíme dobře vyjádřit i dobře poslouchat. Když na tom budete chtít pracovat, ať už sama nebo spolu s partnerem, můžete k tomu použít i mě nebo někoho z mých kolegů.
Jestli Vás napadá ještě něco, co bych pro Vás mohla touto virtuální cestou udělat, můžete mi napsat mail a domluvíme se, co dál.
Přeju Vám, ať spolu s partnerem projdete tímto novým obdobím dobře a ať si jednou můžete říct, že jste vše zvládli nejlíp, jak to šlo.

Nashledanou, Naďa Skyvová