Překonat sama sebe

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, ráda bych překonala sama sebe, ale nevim jak na to. V minulosti jsem měla v zimě dvě dopravní nehody, které vždy zavinil řidič - ja byla jako spolujezdec. Od té doby se hrozně bojím řídit auto v zimě, jezdit musim a potřebuji,nechci být stále na někoho vázána. Před tím jsme sama beze strachu a suverénně řídila.Nejde mi tento strach již vůbec překonat .
Moc děkuji za informaci.
Dobrý den. Děkuji za dotaz a nejprve se omlouvám, že odpovídám po delší době, ale předvánoční období je v psychoterapeutické poradně dost hektické.
K Vašemu dotazu: Působíte na mě jako v podstatě dost sebevědomá a praktická žena. Dokud jste nezažila nehody, spoléhala jste se sama na sebe. I Vaše vůle překonat sama sebe a jasně zformulované přání a vůle být soběstačná a jezdit autem i v zimě svědčí o Vaší rozhodnosti a samostatnosti. Jedna věc mi ale ve vaší zprávě nejde do hlavy: Jak je možné, že sama se sebou jako s řidičkou máte dobré zkušenosti, s jízdami při kterých jste byla "pouze" spolujezdcem máte zkušenosti špatné a výsledkem toho všeho je strach samostatně řídit. Napadá mě, že Vaše obavy by si možná mnohem více zasloužili ti řidiči, kteří způsobili dopravní nehodu a Vy byste si naopak mohla potvrdit, že dokud se spoléháte sama na sebe máte pro strach mnohem méně důvodů než když sama sebe jako spolujezdce svěříte někomu jinému. Více takto písemně sdělit neumím. Přeji Vám pokud možno co nejvíce cest, které si budete po všech stránkách řídit Vy sama!