Překonat sama sebe

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, ráda bych překonala sama sebe, ale nevim jak na to. V minulosti jsem měla v zimě dvě dopravní nehody, které vždy zavinil řidič - ja byla jako spolujezdec. Od té doby se hrozně bojím řídit auto v zimě, jezdit musim a potřebuji,nechci být stále na někoho vázána. Před tím jsme sama beze strachu a suverénně řídila.Nejde mi tento strach již vůbec překonat .
Moc děkuji za informaci.
Dobrý den. Děkuji za dotaz a nejprve se omlouvám, že odpovídám po delší době, ale předvánoční období je v psychoterapeutické poradně dost hektické.
K Vašemu dotazu: Působíte na mě jako v podstatě dost sebevědomá a praktická žena. Dokud jste nezažila nehody, spoléhala jste se sama na sebe. I Vaše vůle překonat sama sebe a jasně zformulované přání a vůle být soběstačná a jezdit autem i v zimě svědčí o Vaší rozhodnosti a samostatnosti. Jedna věc mi ale ve vaší zprávě nejde do hlavy: Jak je možné, že sama se sebou jako s řidičkou máte dobré zkušenosti, s jízdami při kterých jste byla "pouze" spolujezdcem máte zkušenosti špatné a výsledkem toho všeho je strach samostatně řídit. Napadá mě, že Vaše obavy by si možná mnohem více zasloužili ti řidiči, kteří způsobili dopravní nehodu a Vy byste si naopak mohla potvrdit, že dokud se spoléháte sama na sebe máte pro strach mnohem méně důvodů než když sama sebe jako spolujezdce svěříte někomu jinému. Více takto písemně sdělit neumím. Přeji Vám pokud možno co nejvíce cest, které si budete po všech stránkách řídit Vy sama!

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?
Dobrý den,
je mi moc líto, když jste jako spolujezdkyně zažila dvě automobilové nehody. Píšete, že byste chtěla ráda překonat samu sebe, nebýt vázaná na druhé a řídit auto v zimě. Znamená to, že na jaře, v létě a na podzim řídíte a cítíte se při tom bezpečně? Kde je tedy pro Vás hranice zimy? Prvním zimním dnem? Dnem přezutí zimních pneumatik? První jinovatkou, prvním náledím nebo až půlmetrovým nánosem sněhu? Určitě doporučuji zkusit si jít párkrát popovídat s psychoterapeutem, počet konzultací nemusí přesahovat deset.

Pohodové nazimnělé dny a snad brzké setkání za volantem,

Stanislava Ševčíková
Dobrý den, někdy se stává, že se setkáme se situace, které se nám do paměti vryjí jako nebezpečné a život ohrožující. Tyto vzpomínky nás dlouhodobě vedou k tomu, abychom se podobným situacím vyhýbali, což mění náš život a svobodu. Takové problémy nejlépe překonáte pomocí psychoterapie. Pokud budete mít zájem, kontaktujte prosím naše psychoterapeutické centrum k objednání. S pozdravem Kristýna Drozdová
Dobrý den, strach je přirozená emoce, která vzniká jako reakce na hrozící nebezpečí. Pokud Vás ale strach ovládá natolik, že Vám komplikuje běžný život, bylo by dobré si o tom promluvit s odborníkem. Společně můžete najít cestu ke kořenům strachu a naučit se s ním pracovat, aby Vás neomezoval v životě víc než je třeba.
Držím Vám palce
Lucie Herzigová

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.