Prave rameno, utrzene dve slachy supraspinatus+ infraspinatus.

1 Počet odpovědí:
Bolesti ramena.Byly zjisteny dve utrzene slachy v pravem rameni napr.supraspinatus.Na röntgenu je videt, ze kost nema jiz zadnou chrupavku a magn. rezonanci je to tez potvrzeno, cili kost narazi vlastne (bez pufru chrupavky)na kost. .Dle sonografu mam tam vytvorenou cystu asi 1cm dlouhou a 2-3mm sirokou. Injekce s kortizonem moc nezabrala, takze k utiseni bolesti beru denne silnejsi davku leku (Novaminsulfon 500mg cili Novalgin), na operaci nechci.Mam tento problem(z aktivnniho sportu, trenink 5-6x v tydnu).Nejprve byla slacha zanicena, prestal jsem ze sportem pred 30 lety,asi pred 10 lety mi slacha praskla a nyni, zhruba 3-4 tydny mam velmi silne bolesti, ze jsem asi 14 dnu nemohl spat.
Existuje moznost zamezit tyto bolesti, bez operacniho , zakroku?
Prominte me laicke vysvetleni. Predem dekuji za odpoved.
Dobrý den, dle Vašeho popisu se již jedná o těžkou arthrosu raměnního kloubu. Náprava není jednoduchá, záleží na mnoha okolnostech, na Vašem věku, anatomickém nálezu...
Těžké arthrosy se řeší i operacemi ramenních endoprotéz, výsledky nejsou ale zcala bezproblémové.
Pokud se chcete vyhnout operaci je možné ke zmírnění potíží / ne ale jejich plné likvidaci/ využít léžby tzv. "ACP" - detaily můžete najít na mém webu
dr kutáček