Poporodní deprese?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost konzultace ohledně poporodní deprese. Mám 4 měsíční holčičku a už od porodu jsem absolutně vyměněná. Ovládá mě zlost, zároveň strach o malou. Pomalu ji ani nedávám nikomu pochovat. Vše se začalo odrážet i na mém manželství. Manžela neustále komanduju za věci co neudělal pořádně a také ho vnímám ne jako manžela ale jako někoho kdo se neustále snaží mě poškodit a dělat vše pro své dobro. Vlastně ani nevím, zda se jedná o poporodní depresi, ale vzhledem k tomu, že můj manžel uvažuje o rozvodu, že už mě dál takovou nesnese bych uvítala odborný názor.

Předem Vám děkuji.
Podle projevů, které byť jen stručně popisujete, je možné, že se skutečné jedná o rozvíjení poporodní deprese. Jednoznačně bych doporučila osobní konzultaci, kde je možné se do větší hloubky zabývat souvislostmi, které stav vyvolávají. Na vzniku poporodních depresí má vliv více faktorů. Patří sem zejména velké hormonální změny, výraznější psychické vypětí spojené s péčí a odpovědností za dítě, fyzická vyčerpanost, ale i vrozené dispozice nebo vysoké nároky na sebe či partnera. Neléčená deprese má postupně vliv nejen na ženu samotnou, ale i na dítě a jeho zdravý vývoj a samozřejmě se může odrážet i v partnerském vztahu. Vždy se doporučuje psychoterapie. A dále v závislosti na hloubce a intenzitě deprese se přistupuje k hormonální léčbě a léčbě specifickými antidepresivy.
V případě, že budete mít zájem o konzultaci, můžete se na mně obrátit prostřednictvím objednacího formuláře, nebo telefonicky a ráda se vám budu věnovat.