Pomoc mámě

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěl bych se poradit jak pomoc mámě. Vidím na ni, že se trápí a něco ji žere. Když se zeptám tak řekne nic. Ale je podrážděná, pořád brečí, nesnáší to v práci, ale hlavně mám pocit, že nemá ráda sama sebe. Pořád jen poslouchám, že je neschopná, že v životě nic nedokázala ( jen mě vychovat). Jak otřesně vypadá. Hnusná, tlustá atd.. Děkuji moc
Dobrý den,
určitě Vás vychovala moc dobře, když o ni máte teď starost. A tím už hodně dokázala! Buďte trpělivý - "netlačte na pilu" - jen tak si spolu sedněte a v klidu povídejte o zdánlivě nepodstatných věcech. Musíte však naslouchat, vcítit se a snažit pochopit. Možná pak přijdete na to, co Vaši maminku nejvíc trápí. Nevím, kolik je Vám let, nevím, jaké máte možnosti a zkušenosti, abych mohla posoudit, jak jinak můžete pomoci. Určitě však dávejte na jevo, jak si jí vážíte, a že pro Vás je a bude vždycky ta nejlepší máma na světě, a že Vy dobře vidíte a můžete posoudit, co všechno dokázala, i když si to sama nemyslí! A že není určitě všemu konec - že i dnes se můžete SPOLEČNĚ pustit do nových věcí.
Hodně štěstí Vám oběma!
Věra Košťálová