plomby v těhotenství

4 Počet odpovědí:
Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o Vaší radu. Jsem v 15. týdnu těhotenství, byla jsem u zubaře a ten mi objevil mezizubní kaz. Nemůže mi udělat rentgen a u zubaře jsem bohužel dlouho nebyla,takže neví, jak rozsáhle to je.
Každopádně mě nic neboli ale zubař se rozhodl, že za 2 týdny mi musí zub odvrtat a podle toho o jak velkou část zubu přijdu mi dá plombu nebo bílou korunku.
Zub mi chce samozřejmě umrtvit.
Chci se zeptat, zda miminku nevadí umrtvující injekce? Vůbec to na miminko nemá vliv? A také jsem četla, že některé druhy plomb a korunek se v těhotenství dávat nesmí, že to škodí miminku.
Prosím Vás - jak to tedy je? Měla bych si zákrok nechat udělat nebo trvat na tom, že počkáme po porodu? Co se může stát, když budeme 5měsíců se zákrokem čekat?

Děkuji za Váš názor.
S úctou Natálie
Dobrý den.čekát 5 měsíců nemá cenu. Jsou injekci který se da podát i těhotným. Samozřejmě doporučil bych zachránit zub živí, pokud je to možní. Vadilo by miminu spíš amalgám , ne bila plomba.
Přeju hezký den!