Péče o dítě po rozvodu

Dobrý den, měl bych jeden dotaz. Právě se s manželkou rozvádíme a našeho 4letého synka budeme mít ve střídavé péči. Abychom ho co nejméně vystavili vlivu rozvodu, hledám pronájem ve stejné lokalitě. Otázka zní: je pro synka lepší, když budu bydlet v jiném místě stejné lokality nebo když budu bydlet v sousedním bytě, který je momentálně k dispozici? Podle mně by v druhém případě viděl stále oba rodiče "spolu". Děkuji. Karel

Mgr. Iveta Klečková
Mgr. Iveta Klečková Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut Praha
Dobrý den,

rovněž se omlouvám za zpoždění v odpovědi, dotazu jsem si nevšimla.

Otázka je to velmi těžká, protože se domnívám záleží na mnoha dalších faktorech, o kterých od Vás nic nevím. Zejména záleží na tom, jak jste schopen vycházet s bývalou ženou, jak spolu dokážete komunikovat a jak probíhá předávání synka. Jaký byl vlastně důvod rozvodu/rozchodu? Co si o tom myslí Vaše bývalá žena? A také by mne zajímalo, jak byste se cítil vy vedle v bytě? Jak by Vám bylo vedle v bytě, když byste věděl, že za dveřmi je Váš syn? O tom všem bych potřebovala vědět více. Na základě výše uvedeného a ještě možná i dalších otázek bych zvažovala následné rozhodnutí. Hodně štěstí přeji, IK

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku

Potřebujeme údaje o vašem umístění, abychom mohli vaši otázku poslat nejlepším odborníkům