Pauza, kde být neměla

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, u antikoncepce Violetta mam v pribalovem letaku napsano, ze se antikoncepce bere bez pauzy. A ja jsem si nevzala hned další plato, ale vynechala jsem 7 dní pauzy po 7 dnech pauzy jsem nacla další plato. Je možné , ze bych byla těhotná, kdyz jsem hned nezačla brat hned další plato ? ( v 7 denní pauze jsem pohlavní styk neměla) A pokud nehrozí nic může nadále pritel do vnitř mě ejakulovat ? nebo raději nějakou dobu počkat ? Děkuji za odpověď
Dobry den uz jsem Vam jednou odpovidal- tedy pokud nejde o velmi podobny dotaz.
Je teba cist zodpovedne pribalovy letak- tato antikoncepce je 24 denni nektera jina je 21 denni- ve Vasem pripade jsou tedy aktivni- hormonalni tablety v poctu 24 a pak hned uzijete 4 dny zelene placebo a po ctyrech dnech zacnete dalsi platicko zlutych tablet. V pripade ze je hormonalne aktivnich tablet jen 21 tak tam se bud bere sedm dni placebo nebo nekdy se vynachava bez tablet a po 7 dnech se zacnou brat zase ty aktivni.
Jakekoliv vynechani antikoncepce muze privest zenu do jineho stavu pokud v te dobe mela nechraneny sex- doporucuji tedy navstivit sveho gynekologa rici mu to a nechat si udelat odber z krve na HCG- tzv.tehotensky test z krve - nespolehat na ty lekarenske z moči a pripadne se nechat vysetrit gynekologem. Behem pripadne gravidity jsou totiz antikoncepcni tablety kontraindikovany- nesmi se brat- je tam nebezpeci mozneho ovlivneni/poskozeni plodu-
S pozdravem
MUDr.Ludek Fiala, MBA