Očkujete hexavakcínu později?

Vážená paní doktorko,
chci se Vás touto cestou zeptat, jaký máte názor na povinné očkování kojenců hexavakcinou, konkrétně Hexacima. Chtěla bych se zeptat, zda provádíte toto očkování též způsobem 2 +1, popř. zda-li na přání rodičů očkujete až od 10. měsíce věku kojence ( tj. v 10., 11., 12. a 18. měsíci)? Máme dosud neočkovaného tří měsíčního chlapečka a v rodině nějaké alergie. Nechceme nic uspěchat. Děkuji moc za odpověď.
Hezký den.
M. P.
Dobrý večer,
tak odpovím Vám otevřeně a upřímně na názor očkování IHexa nebo Hexacima...
Mám hodně let praxe, vždy jsem měla velké obvody a patřičné zkušenosti i s velkým počtem očkovaných dětí, všem říkám, kdyby se mě něco stalo, popř. očkované dítě s výraznými vedlejšími účinky, tak jsem první, která brojí proti očkování. V ordinaci máme oba druhy očkovacích látek, maminky si mohou vybrat, ale vždy dají na naši radu a zkušenost, v podstatě se vůbec neliší vedlejšími nežádoucími účinky po očkování /teplota za 5-6 hodin /, většinou se jedná o prestiž firem, ale já ty jejich iniciativy neřeším a otevřeně jim řeknu svůj názor... U očkování až v 10ti měsících nejsem nadšena, zvláště v dnešní době, to, že máte alergie v rodině, to je zcela normální, v dřívější době jsme neznali alergii na bílkovinu kravského mléka, alergie potravinové a jiné, v dnešní době to má téměř každé 3-5 dítě, to je úžas..., velký pokrok civilizace...
Jinak jak píšete v 10. měsíci 1. dávka, ve 12. měsíci 2. dávka a za 6 měsíců 3. dávka se musí dodržet, schéma 2 + 1,

Klidný večer, pěkně Zdravím... A.K.