Očkujete hexavakcínu později?

1 Počet odpovědí:
Vážená paní doktorko,
chci se Vás touto cestou zeptat, jaký máte názor na povinné očkování kojenců hexavakcinou, konkrétně Hexacima. Chtěla bych se zeptat, zda provádíte toto očkování též způsobem 2 +1, popř. zda-li na přání rodičů očkujete až od 10. měsíce věku kojence ( tj. v 10., 11., 12. a 18. měsíci)? Máme dosud neočkovaného tří měsíčního chlapečka a v rodině nějaké alergie. Nechceme nic uspěchat. Děkuji moc za odpověď.
Hezký den.
M. P.
Dobrý večer,
tak odpovím Vám otevřeně a upřímně na názor očkování IHexa nebo Hexacima...
Mám hodně let praxe, vždy jsem měla velké obvody a patřičné zkušenosti i s velkým počtem očkovaných dětí, všem říkám, kdyby se mě něco stalo, popř. očkované dítě s výraznými vedlejšími účinky, tak jsem první, která brojí proti očkování. V ordinaci máme oba druhy očkovacích látek, maminky si mohou vybrat, ale vždy dají na naši radu a zkušenost, v podstatě se vůbec neliší vedlejšími nežádoucími účinky po očkování /teplota za 5-6 hodin /, většinou se jedná o prestiž firem, ale já ty jejich iniciativy neřeším a otevřeně jim řeknu svůj názor... U očkování až v 10ti měsících nejsem nadšena, zvláště v dnešní době, to, že máte alergie v rodině, to je zcela normální, v dřívější době jsme neznali alergii na bílkovinu kravského mléka, alergie potravinové a jiné, v dnešní době to má téměř každé 3-5 dítě, to je úžas..., velký pokrok civilizace...
Jinak jak píšete v 10. měsíci 1. dávka, ve 12. měsíci 2. dávka a za 6 měsíců 3. dávka se musí dodržet, schéma 2 + 1,

Klidný večer, pěkně Zdravím... A.K.