Občasné deprese

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,

zhruba 6 let trpím depresemi, často brečím, nemám chuť k životu, postrádám jeho smysl, v podstatě nemám důvod ráno vstát. Přijde mi, že svůj život spíše přežívám, než prožívám. Tato období bývají různě dlouhá, vždycky se mi z nich však podaří nějak "vyhrabat" a je to zase ok, bohužel ale jen na nějakou dobu. Pak stačí sebemenší impuls a jsem v tom znovu. Mám dost velké komplexy ze své postavy, ačkoli podle okolí vypadám skvěle, a také to, že je mi 28 a jsem stále bez partnera, mi nepřidává na sebevědomí. Teď se již půl roku držím, ale cítím na sobě, že je to hodně na hraně. Nechci takto dál mrhat svým životem, proto mě napadlo, že by mi třeba pomohla návštěva odborníka. Neumím si ale představit, že bych někomu vyložila svoje malicherné "problémy", zvlášť když vidím, jaké starosti mají jiní lidé a já mám proti nim v podstatě skvělý život. Už ale nevím, co mám dělat. Chci být šťastná a sebevědomá. Myslíte, že by mi návštěva psychologa mohla pomoci?

Moc děkuji za názor.
Dobrý den i Vám,
jako odborníkovi mi Vaše "problémy" vůbec nepřipadají malicherné. Návštěvou psychologa urcite nemůžete nic pokazit, prave naopak. Sama jsem ve své praxi potkala více lidí zabývajících se podobnými "problémy" a ze zkušenosti vím, ze se s tím dá dobre pracovat, je-li klient motivován. Chci Vas tedy podpořit v tom, abyste neváhala a psychologa navštívila.
Držím Vam palce a přeji Vam Vse dobré,
Denisa Pastuszaková