Neurologická příčina?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, skoro tři roky mám problém. Ze dne na den mně zalehly uši, začalo mi v nich šumět a "hrát", špatně rozumím mluvenému slovu. Po řadě vyšetření ORL mi bylo sděleno, že v uších problém není a bude s nejvyšší pravděpodobností neurologický. EEG mi nebylo provedeno, ale mám CT krční páteře-degener.změny, které údajně na toto nemají vliv. Mám vyšetření alergologické, psychiatrické, zubní, MR a CT mozku, cévní, oční s negativními výsledky. Pouze se asi třicet let léčím s thyreotoxikozou Basedovova typu. Endokrinolog tvrdí, že to také není příčina potíží. Nevím, jestli to má souvislost, ale tyto potíže přišly krátce potom, když mně v jednom měsíci nečekaně zemřel muž a mamka. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, omlouvám se zejména za pozdní odpověď neboť na tento profil moc nechodím. Někdy může nespecificky souviset s krční páteří, fyzioterapie by neměla uškodit. V určitém věku se může přidat i zhoršené cévní prokrvení vnitřního ucha, ale asi by nezačaly takto akutně a zhoršil by se i audio nález. EEG by další informaci nepřineslo.V první řadě je dobré, že vyšetření nepřinesla žádný špatný nález. A tudíž je možné, že příčina obtíží je psychogenní-psychosomatická, a i kdyby ne nasazení malé dávky dobře snášeného antidepresiva by mohlo pomoci (podávají se i na chronické závrati), popřípadě pohovořit s psychologem. S pozdravem, T.Nežádal