Nespolupráce ve školce, problémy s usínáním

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla bych zatím pouze poradit, jak mám jednat s mým synem - 4 a čtvrt roku.Mám tyto 2 problémy:
1. Chodí už 2. rok do školky, kde se mu líbí, ale je problém, že vůbec nekomunikuje s paními učitelkami ani s ostatními dětmi. Ani neodpoví na pozdrav, celý den mlčí. Má tam jen jednoho kamaráda, se kterým mluví a teď už i zlobí. Vůbec nevím, jak ho přimět, aby mluvil. Je jak ňouma, je mi ho líto, protože si myslím, že je všude jen poslední. Přičemž už umí počítat, skoro i číst, má dobrou slovní zásobu. Chodíme na logopedii, protože neumí sykavky, ch atd., ale tam moc nespolupracuje, jen se předvádí, mluví nesmysly - prý tatarsky.

2. Má problémy s usínáním. Nespí už jak dlouho po obědě, večer je samozřejmě unavený, ale dělá mu problém usnout. DOšlo to tak daleko, že chodím spát s ním, ale stejně kolikrát usne až po 21 hodině. Často i před tím spaním třeba půl hodiny brečí, dělá naschvály, je někdy až zlý. Co byste poradila?

Je mi to vše velmi líto, neboť já jsem se ho snažila vychovávat úplně jinak a někdy už fakt nevíme, co s ním.
děkuji moc za Váš názor
Dobrý den,
děkuji Vám za Váš dotaz. Vážená maminko, těžko takto úplně poskytnout přesnou diagnózu. Potřebovala bych Vašeho chlapečka vidět a s Vámi zmapovat hlubší anamnézu. Může být z různých důvodů. Může mít pocity nedůvěry, může být selektivní mutismus atd. Opravdu si nedovolím takto vytvořit bližší diagnózu a radu, potřebuji vědět více. Jestli Vám mohu poradit, zkuste navštívit dětského psychologa a vše spolu probrat. K druhému dotazu, asi Vám povím to samé, potřebovala bych vědět více. Denní činnost dítěte, životosprávu dítěte, rodinné zázemí atd. Nezmínila jste, zda čtete pohádky, zpíváte ukolébavky, vyprávíte příběhy. Hlazení dítěte apod. Ale z Vašich slov vnímám, že máte zájem o dítě a dělat vše nejlépe, to velmi oceňuji. Zkuste vše probrat s dětským psychologem, uvidíte, že společně vše dobře zvládnete. Mějte se hezky Dr. Martina Rezková